Першу «неформальну» лекцію усім, хто цікавиться архітектурним минулим, сьогоденням і майбутнім обласного центру Закарпаття, загалом принципами і особливостями зодчества, читав практикуючий архітектор, член громадської організації PRO URBE Ігор Броді. Стартова бесіда на тему «Архітектура як мистецтво», як і ведеться, мала загальний, «ввідний», так би мовити, характер: говорили про архітектуру в загальному, про її місце серед інших видів мистецтв і творчих занять, про важливість правильного підходу до вирішення тих чи інших архітектурних завдань.
Як зауважив під час виступу Ігор Броді, якщо такі бесіди змусять їх слухачів хоч раз дорогою додому після спілкування підняти голову і подивитись на будівлі «іншими очима й іншими поглядом», це вже буде неабияким досягненням. Бо ж архітектурний аспект, розповів Ігор Броді, для нинішнього городянина надважливий: «Якщо вам не подобається якась картина, ви просто не будете на неї дивитись, якщо не подобається якийсь музичний твір – не будете його слухати. Але от повз ті чи інші будівлі муситиме ходити щодня – подобається вам їх архітектурне вирішення чи ні».
Перша лекція з циклу «Бесіди про архітектуру» пройшла досить вдало, послухати про архітектуру прийшло понад три десятки ужгородців, дехто зі слухачів – з маленькими дітьми. Лекцію слухали у затишній камерній атмосфері, при тремтінні свічки і з візуалізацією – впродовж бесіди на великому екрані один одного змінювали кадри з торішнього Венеціанського бієнале сучасного мистецтва.
Організатори проекту з PRO URBE зазначають, що подібні «вечірні лекції» в майбутньому організовуватимуть один раз на місяць. Як і зараз, вільно послухати їх зможе кожен, хто виявить зацікавленість і бажання.
Тетяна Кашуба, Закарпаття онлайн
, Закарпаття онлайн.PRO URBE - за місто