Канікули минулися, з’явилися обов’язки, змінилися погляди й пріоритети, темп життя пришвидшився, а жага читання залишилася. І до тепер друковані сторінки в пахучій палітурці є для мене справжньою віддушиною, так би мовити втечею у кращі світи. Період літніх відпусток триває і саме час згадати про книжки. Зробіть свій відпочинок приємним і корисним.
Для тих хто полюбляє «фентезі», рекомендую роман «Мальва Ланда» Юрія Винничука. Казкова країна, що існує на смітнику на окраїні Львова, містить у собі багато таємниць. Та найжаданішою із них є чарівна поетка Мальва Ланда, що полонила уяву головного героя. Щоб завоювати її серце, доведеться пройти через неймовірні пригоди. Автор майстерно передає львівський колорит, присмачений дотепними жартами, еротикою і патріотизмом. Читач отримає подвійну насолоду – від сюжету і від розкішної мови. Книгу вважають вершиною творчості Винничука і справжнім викликом для сучасного читача (має аж 540 сторінок).
Дуже піднімає патріотичний дух історичний роман Василя Шкляра «Залишенець. Чорний ворон». Твір відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Холодноярський отаман Чорний Ворон не залишить байдужим жодного, як і напис на його бойовому чорному прапорі: «Воля України або смерть». Книга, де переплелися самовіддана боротьба за батьківщину і кохання, вийшла наприкінці 2009 року відразу у двох видавництвах і наробила багато галасу. Минулого року із-за політичних мотивів Шкляр не отримав за свій роман Національної премії України імені Тараса Шевченка, зате йому вперше в історії України була вручена Народна Шевченківська премія, яка була зібрана меценатами. Хто ще не встиг прочитати цю патріотичну «віагру», раджу не зволікати, і про минувшину дізнаєтеся, і про сучасний стан речей. Жінкам бажано запастися носовичками.
Чи можна виправити помилки юності і перемогти час розкаже Євген Положій і його «чоловічий» роман «По той бік пагорба». Ця книга про сильного дорослого чоловіка з хлопчачим прізвиськом Вуж, який за тиждень має вийти на віденський ринг і вибороти найпрестижніший пояс чемпіона світу з боксу. Але, завдяки таємничому телефонному дзвінку з минулого, виявляється, що найголовніший поєдинок Вуж має провести у маленькому українському селі, на Пагорбі, де залишилися нерозв’язаними підліткові конфлікти, що тепер загрожують знищити не тільки його кар’єру, але й життя. Роман відзначено дипломом «Вибір видавців» літературного конкурсу «Коронація слова – 2010».
Сумно про кохання, але дуже красиво. Це про роман сучасної французької письменниці Анни Гавальди «Я його кохала». У житті Хлої сталася трагедія – чоловік залишив її з двома дочками заради іншої. Жінка шокована і засмучена. Свекор, котрого всі сприймають за такого собі нелюда, забирає невістку у свій заміський будинок, де ділиться з нею історією про своє пристрасне кохання, про яке не насмілювався говорити цілих 20 довгих років. Як воно розриватися між двома жінками? Пристрасть, зради, розпач, біль, самотність, каяття пролітають у кишеньковій книжці в кліп ока, змушуючи задуматися про власні стосунки та про справжність кохання. Роман зібрав величезну кількість хвалебних рецензій, у тому числі і від чоловіків. Зауважу, що першу літературну премію авторка здобула ще 1992 року за найкращий любовний лист.
Більш глибоко розібратися що ховається на самому дні людської душі допоможе Юрко Покальчук у своїй еротичній прозі, зібраній в одній книжці під назвою «Кама Сутра». Що є джерелом шаленого і могутнього сексуального потягу, який рухає кожною живою істотою? Де закінчується первісне тваринне начало і починається Людина? Чи можна переступати усталені моральні норми, за яких умов і коли? Чи є в людському житті щось вище за незглибимий потяг однієї людини до іншої, який змітає на своєму шляху всі суспільні норми і усталення? І якщо це не приносить нікому зла, а двом дарує щастя, то чи мають вони право бути щасливими? «Кама Сутра» допоможе вам знайти відповіді.
А тим, кому і на жаркому пляжі думки про роботу заглушують багатообіцяючий шепіт морських хвиль, раджу обов’язково прочитати роман Вікторії Горбунової «Надра банку». Як впливає професія на особистість? Як змінює кожного з нас? Професійна деформація особистості - основна психологічна ідея роману: що з нами робить наша професія, які ролі змушує грати, які маски надягати, чим жити, що цінувати, в чому бачити сенс? «Надра банку» – це спроба простежити особистісну деформацію банківських працівників. Але книжка буде корисною для всіх, без виключення, професій.
Кому ж відпустка цього літа «не світить», підняти настрій зможе «Помаранчева дівчинка» - роман норвезького письменника-філософа Юстейна Ґордера. Це зворушлива історія кохання, одна з перлин сучасної літератури. Головний герой - 15-річний Георг отримує листа, який був адресований йому покійним батьком ще 11 років тому. З листа він дізнається про історію кохання батька та загадкової дівчини. Батько намагається підтримати сина і нагадати йому, що світ – не нудний вигляд з вікна. Книжка дійсно повертає радість життю, на собі перевірила.
Отож, читайте і отримуйте задоволення від життя.