За словами начальника міського управління освіти Оксани Бабунич, тепер усе йде за планом: «Робочі нюанси, які виникають у ході проведення моніторингу, вирішуються. Можна сказати, що міністерська перевірка якості знань розпочалася дуже вдало. Моніторинги, звісно ж, були і раніше, та тепер його значення державне. А тому й відповідальність за його результати дещо більша, ніж було до того».
Про результати моніторингу говорити ще зарано – остаточно вони будуть відомі тільки по його завершенні. «Зрештою, оцінки цього моніторингу не є надто важливими, оскільки мета його проведення – виявлення залишкових знань учнів за початкову і середню школи, – зазначає головна освітянка Ужгорода. – Ми хочемо виявити, що залишилось у пам’яті школярів після того, як вони засвоїли певний обсяг поданого матеріалу».
Оксана Юріївна каже, що цей моніторинг відбувається в межах запровадження нового Державного стандарту, аби дізнатися, наскільки продуктивною є нинішня система освіти: «Частину робіт повезли до Міністерства освіти і науки України, а певна частка перевірялася тут, на місці. Під час тестування були присутні представники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Нічого страшного в проведенні таких заходів немає – ані для вчителів, ані для учнів. Моніторинг – це лише етап навчальної програми. Це частина контрольно-аналітичної діяльності системи освіти в тому чи іншому населеному пункті країни, от і все. Якщо результат виявляється очікуваним, – це добре, якщо ж він неочікуваний, – теж показово і корисно. Ми бачимо, над чим слід працювати більше, а які предмети викладаються цілком добре для засвоєння».
Іннеса МАНЗУЛИЧ, газета «Ужгород»