На відміну від ЖКГ, де кошти сплачуються за усталеними тарифами (зазвичай завищеними цією приватною організацією) за послуги, які не надаються. Хто хоч раз бував у цьому будинку, той не може не погодитись, що це найкраще місце для зйомок голлівудських фільмів жа¬хів: захаращене подвір’я, усюди сміття, відсутність дверей у під’їзді, непрацюючий ліфт, пошарпані стіни, фанера на вікнах... І це далеко не увесь перелік наданих ЖКГ умов, у яких доводиться жити людям. Поговорити про наболіле та спробувати знайти шляхи вирішення існуючих проблем прийшли майже всі мешканці.
Для роз’яснення усіх питань для присутніх було спеціально запрошено секретаря Ужгородської міської ради Віктора Щадея та голову Ужгородського осередку «Спілки власників житла України», голову ОСББ «Більшовик» Марину Куберку. Вони пояснили всі переваги ОСББ, розповіли про спеціальну програму підтримки таких об’єднань на 2012–2014 роки, яка передбачає фінансування першого капітального ремонту будинку. Згідно з програмою, новоствореному ОСББ у перший рік його діяльності надають 200 тисяч гривень, а у наступні – по півмільйона гривень. Крім того, створення ОСББ може запобігти такій проблемі, як захоплення дворів будинків, що нерідко трапляється в Ужгороді (для зведення нових будинків, магазинів тощо). Натомість члени ОСББ самі вирішують, що буде на їхньому подвір’ї – парковка, дерева, дитячий майданчик тощо.
На збори також прийшли і представники ЖКГ, котрі вже більше 15 років «піклуються» про цей будинок. За їхніми словами, вони прийшли з метою обговорення нових комунальних тарифів, але до цього мова так і не дійшла. Натомість представники ЖКГ, не відриваючи погляду від паперів та перекрикуючи закиди з аудиторії, намагалися перелічити всі надані ними мешканцям «послуги». Резюмували вони свій виступ тим, що вищезгаданий будинок є для них великим тягарем, але віддавати його якомусь ОСББ теж не збираються.
Отже, вислухавши всі «за» і «проти», майже одностайно мешканці цієї багатоповерхівки проголосували за створення ОСББ із символічною назвою «Єдині». З присутніх на зборах 127 чоловік лише п’ятеро проголосували проти такого об¬єднання.
У ході обговорення було обрано голову ОСББ «Єдині», секретаря, бухгалтера, ініціативну та ревізійну групи, за¬тверджено статут об’єднання і намічено план дій на найближче майбутнє.
Сподіваємося, що це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (таких уже 69 в Ужгороді) допоможе мешканцям будинку поліпшити умови, в яких вони проживали вже понад 15 років, а також стане прикладом для жителів інших будинків, які потерпають від свавілля ЖКГ.
Вікторія Ондовчик, студентка кафедри журналістики УжНУ
06 серпня 2012р.
Теги: ОСББ, багатоповерхівка