Ініціатива реалізовується завдяки співпраці ГО «Кришталеве джерело» з національним природним парком «Синевир». Кошти виділені проєктом «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», що фінансується урядом Німеччини через Кредитну установу для Відбудови KfW. Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України є бенефіціаром проєкту.
Одну з фотозон облаштували біля водоспаду Білий Звір, що поряд з Реабілітаційним центром бурих ведмедів. Місцевий художник Леонід Беца тут зобразив портрет чарівної хранительки пралісів – мавки, про яку існує наступна легенда.
Давним-давно у підніжжі гори Кам’янка оселилася прекрасна лісова німфа – мавка. Нічого подібного з тими істотами, якими лякають дітей вона не мала. Ця тендітна дівчина була призначена Природою для догляду за пралісами у Карпатських горах. Весною вона пробуджувала дерева від зимового сну, розсаджувала гірські квіти, піклувалася про тварин, спілкувалася з пташками та бджолами, які приносили їй вісті з усього краю.
Щасливе життя було у Карпатах, поки один князь не вирішив збудувати собі палац з могутніх дерев, які ростуть у пралісах. Він відправив своїх слуг з великими сокирами, щоб зрубати найкращі смереки та буки у тій місцині, де їх охороняла мавка. А як відомо життя мавок нерозривно пов’язане з деревами. Як тільки княжі слуги стали кривдити ліс, то життєва сила німфи почала вгасати. Мавка звернулася до своєї покровительки Природи з благанням допомогти їй. Тоді гора Кам’янка здригнулася і на волю випустила стрімкий потік - Білий Звір, який змітав на своєму шляху непрошених гостей.
Таким чином, праліси було врятовано разом з мавкою, яка продовжує про них піклуватися, а на місці величезного потоку утворився мальовничий водоспад – Білий Звір, що несе своє біле шумовиння до річки Тереблі та готовий покарати своїми водами тих, хто шкодить лісу.