Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що днями на сесії депутати проголосували за продовження практики громадської ініціативи на 2018 рік і збільшили максимальні суми на так звані великі проекти до півмільйона. «Загальна сума на реалізацію ініціатив ужгородців залишається та сама, що й цього року – 3,5 мільйона гривень, проте якщо будуть цікаві пропозиції, наступного року переглянемо рішення і дофінансуємо», – запевнив Богдан Андріїв.
Заступник міського голови Ігор Фартушок нагадав, що громадський бюджет запровадили наприкінці 2016 року, у лютому 2017-го відібрали проекти, які голосуванням підтримали найбільше мешканців міста, а з травня почалася активна робота з їх виконання. Зараз уже близько 80% ініціатив завершують реалізовувати, щодо кількох розроблених проектно-кошторисних документацій тривають державні експертизи, втілення деяких проектів перенесли на наступний рік і кошти, передбачені на їх реалізацію. «Усі 32 проекти будуть виконані», – сказав Фартушок. Уже зроблено або завершують роботи на всіх 14 дитячо-спортивних майданчиках біля багатоповерхівок, відновлення старих гідрантів, забезпечення рекуператорами приміщення ЗОШ №5 тощо.
Ігор Фартушок розповів: у ході реалізації кількох проектів з’ясувалося, що на них потрібно значно більше заявлених авторами початково сум, логістику, тому міська рада прийняла рішення їх дофінансувати. Скажімо, проект баскетбольного майданчика біля ЗОШ №19 передбачав близько 250 тисяч гривень, але кінцево вийшли на суму біля 800 тисяч. Як повідомив депутат Володимир Білонка, на цьому майданчику буде можливість грати у волейбол та великий теніс, він буде мультифункціональним. Роботи вже розпочали, днями планують заливати основу під поліуретанове покриття.
Ігор Фартушок також навів приклад громадської організації «Барбос», щодо якої та вирішення проблеми безпритульних тварин в місті було два проекти. Тепер їх об’єднали і міськрада розробляє окремий проект та виділить у наступному році для їх реалізації додаткове фінансування.
Схожа ситуація і з проектом інклюзивного дитячого майданчика на «Кірпічці» – передбачених проектом близько 280 тисяч гривень вистачить лише на початкові роботи, розбити доріжки тощо. Раніше проводити роботи не можна було, бо лише на першому пленарному засіданні останньої сесії врегулювали питання землі.
Депутат Володимир Білонка також додав прохання до громадськості: робити не лише локальні проекти для свого двора чи мікрорайону, а подавати ідеї загальноміського значення, до прикладу, впорядкування скверів.
Проект громадського бюджету – своєрідний інструмент залучення громади до розподілу коштів бюджету, це хороший приклад співпраці влади та громади, – відзначила депутат Олеся Афанасьєва.
Ще один депутат – Сергій Варцаба – сказав, що нове Положення про бюджет громадської ініціативи більш досконале, ніж попереднє, і закликав подавати проекти, голосувати за них і тих ужгородців, хто вважав не дуже позитивним досвід участі цього року.
Минулого тижня, 16 листопада, сесія міської ради прийняла рішення про нове "Положення про бюджет громадської ініціативи". Чим документ відрізняється від того, що регулював громадський бюджет цього року, розповіла начальник управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна. Саме цей підрозділ куруватиме виконання бюджету громадської ініціативи у 2018 році, тож Ольга Травіна зупинилася на внесених змінах. Так, заплановані 3,5 млн. грн. на фінансування проектів у наступному році розподілили наступним чином: 25% на малі проекти (вартістю 100-300 тисяч гривень), 75% – на великі проекти (301-500 тисяч гривень). Скасована письмова реєстрація проектів і запроваджена електронна. Збільшено термін на подання проектів: до двох місяців, подання проектів на бюджет громадської ініціативи-2018 стартує 1 грудня 2017 року і завершується 1 лютого 2018 року. Голосувати за проекти можна як в онлайн-режимі, так і особисто, у Центрі надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради. Встановлення результатів голосування передбачає підрахунок голосів в онлайн-режимі через е-сервіс "Громадський проект". Рейтинг проектів формує і визначає перелік тих, що рекомендовані до фінансування за кошти бюджету громадської ініціативи експертна комісія, сформована з представників громадськості, депутатів Ужгородської міської ради та працівників Ужгородської міської ради (30%, 30% та 40% представництва відповідно). Пропозиції, які затвердять на сесії міськради, і будуть реалізовані.