Працювати є над чим: доводиться нарощувати дамбу на півтора, а то й на два метри. В результаті вісімнадцятикілометрове берегоукріплення має захистити від паводків місто Чоп і прилеглі до нього населені пункти. Всю ділянку, на якій проводиться реконструкція, поділено на шість відрізків, на яких працюють будівельні війська міністерства транспорту та зв’язку та ПМК з Хуста і Виноградова. Щотижня керівники усіх ділянок збираються на засідання штабу, звітують про виконані роботи, роблять плани на наступний тиждень. Обласна влада ретельно стежить за цим процесом.
Наразі всі роботи ведуться в борг, бо хоч Міністерство фінансів і виділило кошти вчасно, Рахункова палата на дозволила одному виконавцю проводити укріплення дамби. Саме тому був оголошений тендер, за результатами якого уже з п’ятнадцятого серпня розпочнеться повномаштабне фінансування. Нагадаємо, що нещодавно за розпорядженням голови облдержадміністрації Олега Гаваші субвенцію з державного бюджету для фінансування робіт з реконструкції правобережної дамби на р. Тиса (ділянка с. Саловка – с. Соломонове Ужгородського району) у розмірі 12 мільйонів 176 тисяч розподілено ужгородському районному бюджету. Голова згаданої райдержадміністрації Анатолій Колібаба вважає, що реконструкція Чопської дамби є дуже актуальним питанням, адже на території, яку вона захищає, розміщені важливі об’єкти. Навесні й восени завжди гостро постає питання захисту цих об’єктів від повені. Якщо вдасться повністю реконструювати берегоукріплення, то це питання автоматично зникне.
Директор державного підприємства з будівництва протипаводкових об’єктів у Закарпатській області Ростислав Федів задоволений тим, що цього року нарешті розпочалося повномасштабне фінансування. Це вже дало можливість взятися за ремонт першочергових об’єктів. Якщо так буде й надалі, то, на думку пана Федіва, до 2015 року область буде повністю захищена від паводків.
Прес-служба Закарпатської ОДА
21 липня 2006р.
Теги: