Житель Нижньої Апші Василь Філіп 30 років торгував у Росії соняшниковим насінням. І наторгував маєток, де є сім кімнат з шкіряними диванами, дерев’янаими меблями та кришталевими люстрами.
У цьому селі в основному проживають етнічні румуни. Та, на відміну від інших румунських сіл, тут що не будинок – то палац. Але якою ціною? Із майже 10 тисяч населення 8 тисяч – роками на заробітках. Але жителі села повертаються, щоб на зароблені кошти збудувати житло.
Місцева сільрада щороку збирає від місцевих бізнесменів не менше 5 мільйонів гривень податків. Як стверджує секретар Нижньоапшанської сільради Олександр Борко, у селі близько 70% доріг заасфальтовані. Є субвенції навчальним та медичним закладам.
Один із місцевих бізнесменів, Микола Марина каже: любов до великих будинків у місцевих людей здавна. "Більше заробив – більше будує, менше заробив – менше будує", – констатує чоловік. Але протягом останнніх років з’явилась мода на маєтки оригінальної архітектури.
Поки молодь на заробітках, на господарстві пораються пенсіонери. Взимку нижньоапшанці живуть у маленьких прибудовах, але з настанням свят ці палаци оживають.
111111111111111 2016-09-25 / 12:24:02
При чому вся родина тулиться у пристройках, кочегарках і літніх кухнях, а палац стоїть умебльований і затарений технікою останнього покоління закритий на ключ!Відкривається тільки аби прийняти гостей і протерти пилюку раз на тиждень! Но зато він вищий і ширший як у сусіда)))
ната 2016-09-16 / 15:12:28
Ой ну брешуть як дихають, казочки для лохів з всієї України. закарпатці ж то знають як вони заробляють, контрабас, нелегальне виготовлення спитру, етикеток та підробка будь чого. Скажи старожилу слово Діброва , то розкажуть чим там здавна всі займались