Усім косам коса

Коли ця 36-річна жінка з’явилася у гіпермаркеті, її зусібіч обступили продавчині. Справа в тому, що у Анжели пишна, товста й довга, аж нижче пояса, коса.

Усім косам коса

«У нашій родині і в мами, і у молодшої сестри таке ж волосся, — пояснює вона. – Це, мабуть, спадково, бо ненька каже, що і у покійної бабусі було таке ж. Тому ми усі з дитинства звикли доглядати саме довгі коси. З ними, правда, потрібно чимало повозитись щоранку, однак, як відомо, краса вимагає жертв».

За словами Анжели, саме гарне волосся свого часу допомогло їй влаштувати власне життя. Майбутній чоловік зустрів її у місті, довга гарна коса неабияк привернула його увагу. А пізніше закохався, й пара одружилася. Уже кілька разів жінка хотіла обрізати косу, та Юрій не дав.

«Усі в мене питають, чи не складно мені доглядати таке довге волосся, — веде далі пані Анжела. – Так, з ним чимало мороки, але я вже звикла. Щоб його гарно розчесати, помити та висушити, потрібно майже три години. Ще хвилин 30—40 йде на саму зачіску. Я майже завжди заплітаю волосся в косу, а інколи викладаю його, як колишня прем’єрка Юлія Тимошенко».

Щоб волосся не сіклося й не ламалося, жінка зовсім не користується феном, а голову миє здебільшого тільки милом. «Фен надзвичайно згубно діє на волосся, — стверджує вона, — саме тому й не раджу ним користуватися, а треба сушити його природним способом. Моя мама не використовувала жодних шампунів, а тільки звичайне просте господарське мило. Цьому навчила й нас. Саме від нього волосся стає блискучим, пишним, здоровим і не січеться». А для підживлення волосся власниця довгої коси використовує засоби, які сама ж і готує. Йдеться про настої для ополіскування волосся після миття. Один готується з листя настурції та кореня кропиви. Саме це й сприяє неабиякому його росту. А ось інший – з ромашки, петрушки та квітки дивини надасть йому блиску й шовковистості. Коли ж у вас з’явилася лупа, то помічним буде настій з кореня лопуха.

Пані Анжела викопує коріння однорічного лопуха восени або ж навесні, подрібнює його й висушує. А опісля одну частину сухого коріння заливає десятьма частинами окропу і варить десять хвилин. Тоді настоює дві-три години, проціджує і втирає у шкіру голови або ж просто ополіскує волосся після миття. Це запобігає випадінню волосся.

«Чудовий засіб – реп’яхова олія, — стверджує моя співрозмовниця. – Її, до речі, я готую вдома сама. Для цього одну частину щойно подрібненого кореня лопуха настоюю в соняшниковій олії, якої потрібно взяти три частини і прокип’ятити чверть години. А опісля її слід відстояти і процідити. Втирати в голову перед миттям. Тоді волосся починає дуже швидко рости, стає здоровим і надто блискучим.

У догляді за волоссям надзвичайно помічною є також кропива, чудодійні властивості якої відомі здавна. Потрібно взяти одну столову ложку подрібненого листя кропиви і залити склянкою окропу. Годину настояти в темному місці, процідити і втерти такий настій у шкіру голови. Це також сприяє росту волосся та зміцнює його. Гарним стимулятором є також відвар кореня лопуха. Потрібно взяти 25 грамів коріння і залити півлітрою води. Спершу таким відваром миють волосся двічі-тричі на тиждень, а пізніше – тільки раз.

«Якщо ваше волосся уже посіклося, — провадить далі пані Анжела, — то у шкіру голови втирайте трохи підігріту реп’яхову олію. Тоді обгорніть голову целофаном, а зверху махровим рушником. Залишіть так на годину. А далі помийте волосся шампунем і сполосніть водою, трішки підкисленою лимонним соком. Для ополіскування можна використати також настої м’яти, липи або ж ромашки. Радила б тим жінкам, які хочуть мати таке волосся, як у мене, переглянути й свій раціон харчування. Потрібно споживати продукти з великою кількістю білків та амінокислот. А щоб волосся гарно росло – їжте свіжі помідори, капусту, яблука, цибулю, а також сир, який дуже багатий на білок та кальцій. Для здорового волосся мають неабияке значення такі продукти, як яловичина, печінка, пивні дріжджі та горіхи».

Власниця пишної коси стверджує, що їй допомагають не якісь дорогі заморські шампуні та інші засоби, а саме такі прості рецепти народної медицини.

Віталій Пумпинець

07 березня 2013р.

Теги: волосся, зачіска

Коментарі

закарпатське око 2013-04-03 / 11:29:02
а де фотка? про що стаття, редакторе?

Григорій Сковорода вийшов у словацькому перетлумаченні пряшівця Івана Яцканина
Втрачені церкви Закарпаття повернуться на культурну мапу
/ 5Найбільша в Україні приватна альпійська гірка розташована в Кам’яниці
/ 2Справжня історія воловецького трампліна
/ 3Заради спорудження Теребле-Ріцької ГЕС затопили кілька сіл, але вільшанці до останнього не вірили в її запуск
/ 5Оксана Ганич була ровесницею епохи Карпатської України й першою жінкою – доктором наук на Закарпатті
Цінова гойдалка на закарпатському ринку квітів і ярини
/ 1Мешканець Тячівщини вже роками виготовляє соляні лампи та створює соляні кімнати
/ 1У Тересві похована "Чорна графиня" – дружина одного з найвідоміших угорських митців ХІХ століття
На Закарпатті працює 4 400 лікарів та 9,5 тисяч медсестер та фельдшерів
На Закарпатті розкидуватимуть "вакцинаційні" брикети від сказу
На Закарпатті 80% пенсіонерів уже отримали монетизовані субсидії
/ 1Закарпатська спортсменка стала володаркою Кубка Європи із фристайлу-слоупстайлу
В Іршаві відкрили експозицію "Прикордонник Василь Попик – захисник Карпатської України"
"Шлях Пинті" врочисто відкриють наприкінці травня на Виноградівщині
Кращих легкоатлетів-2018 відзначили на Закарпатті
Василь Горват побачив "Зірки впритул"
Закарпатець Василь Сочка робить пластичну скульптуру... із космосу
Мозковий інсульт: Більше ризикують чоловіки й люди похилого віку
Кам'яні дрозди та інші птахи Олексія Лугового
Ужгород у 2022 році претендуватиме на проведення міжнародних дитячих ігор
Закарпатські письменники знову представлені у черговому номері "словацько-українського" журналу "Дукля"
Головні державні свята в Ужгороді відзначатимуть із квітковим велетенським тризубом і ходою зі 100-метровим прапором
Через терни – до волі. Про свою долю політв’язень оповів у книжці
/ 2На Закарпатті зареєстровано 5,2 тисячі безробітних у пошуку роботи
» Всі записи