У галереї свої роботи презентувало 9 скульпторів (представили близько 30 творів), зроблених за останні кілька років з різних матеріалів – бронзи, мармуру, дерева. Зі слів Василя Олашина – ужгородського скульптора, виставка вже є традиційною (проводиться раз на 4 роки) і цього разу присвячена талановитому і геніальному митцю. «У представлених роботах спільне – це експеримент», – запевнив інший ужгородський скульптор Богдан Корж.
На відкритті виставки Борис Кузьма, голова Закарпатської організації НСХУ розповів, що про Архипенка почув ще на 1 курсі, коли навчався у Львові, і вже тоді його творчість вражала. Шкода, що не всі скульптори змогли показати свої твори, адже виставка проходить не часто.
Оксана Гаврош, мистецтвознавець, каже, що цією виставкою Ужгород зробив ще один крок до повернення українського та американського скульптора на батьківщину. Він не забув рідної мови, завжди говорив про Україну. І, як розповіла пані Оксана, коли його питали, чому його скульптури кольорові, завжди відповідав, що в його рідній Україні так само розфарбовували свої витвори.
Заступник начальника управління культури ОДА Василь Марюхнич зізнався, що виставка в дечому для нього не до кінця зрозуміла, але загалом цікава. ВІн побажав авторам творчих успіхів.
Борис Кузьма нагадав, що 12 жовтня в обласному музеї ім. Й.Бокшая та музеї народної архітектури і побуту святкуватимуть День художника. З цієї нагоди голова НСХУ запросив усіх бажаючих відсвяткувати разом.
Анастасія Ножка