В Ужгороді перебуває делегація з міста-побратима – німецького Дармштадта, яка складається з людей, чиїм хобі є велосипедний спорт. 16 гостей здолали майже 2 тисячі кілометрів і за 6 днів на двох колесах приїхали в Ужгород, потрапивши одразу на «своє» свято – Велодень, який відбувається в нашому місті вже вчетверте.
«Наш клуб об’єднує тіратлоністів, – розповідає керівник делегації Міхаель Швальм, – і ще у 1991-му році ми вирішили на велосипедах відвідати кожне місто-побратим, яких Дармштадт має 14. Почали з Франції, а у 2001-му році вже побували і в Ужгороді. Зараз ми знову тут і раді гостювати у вашому місті».
На старті з Дармштадта група складалася з 36 осіб, наймолодшому спортсменові 16 років, найстаршому 71, і вони разом з кількома товаришами доїхали до Праги, дехто ж скоротив маршрут, зупинившись в інших містах. Дорогою велосипедистам не завжди щастило: поблизу Праги ледь не розбилася учасниця групи, яку з траси забирали гелікоптером. Не все гладко було при в’їзді в Україну – частину групи не пропускали словацькі митники, відтак спортсмени з велосипедами долали кордон у рейсовому автобусі. Але нарешті все гаразд і за чудовим збігом німецький гостей вітали в Ужгороді саме тоді, коли в місті відзначають Велодень.
На Поштовій площі, де вже почалася підготовка до свята, групу велосипедистів зустрів міський голова Віктор Погорєлов. Він поспілкувався з гостями, презентував їм місто. До речі, цьогоріч виповнюється 20 літ підписанню угоди про партнерство Ужгорода і Дармштадта, і німецький побратим був першим містом, який відвідала офіційна ужгородська делегація після здобуття Україною незалежності. В розмові, звісно, йшлося і про велосипедну інфраструктуру. Що приємно, Міхаель Швальм відзначив: «Доки ми їхали від готелю до площі, я зауважив: ваше місто не є гіршим для велосипедистів, ніж Дармштадт – у нас теж треба багато чого зробити, і загалом Ужгород привабливий для пересування пішки й на двох колесах».
Як наголосив міський голова Віктор Погорєлов, зараз в Ужгороді збільшується кількість людей, які віддають перевагу велосипедові як засобу пересування, й місто мусить йти до того, аби бути більш пристосованим для велоруху. «Але насправді над цим треба працювати роками, аби вже й діти мали до цього питання європейський підхід. Зараз, на жаль, бракує культури велоруху – автомобілісти не поважають, та просто не помічають велосипедистів», – сказав мер. Відтак Віктор Погорєлов сам осідлав велосипеда і разом з колоною вирушив у Боздоський парк, де з нагоди Велодня триватимуть спортивно-розважальні заходи, зокрема, дитячі змагання.
Cinta 2012-11-22 / 12:38:05
Thanks for contributing. It's helped me understand the iseuss.
Ігор Баран 2012-05-26 / 18:03:04
Сподіваюсь, це якось вплине на розвиток велоінфраструктури