З них понад 280 – це тяжкі та особливо тяжкі, окрім того вбивства, грабежі, шахрайства та крадіжки приватного майна. 2012 рік не змінив пріоритети серед зловмисників. Крадіжки майна займають значне місце у структурі приватно-майнової злочинності. А проблема боротьби з квартирними пограбунками упродовж останніх років є однією з найактуальніших в діяльності оперативних та профілактичних служб органів внутрішніх справ. Про це Закарпаття онлайн повідомили в прес-службі Мукачівського МВ УМВС України в Закарпатській області.
Практично щодня до чергової частини Мукачівського міськвідділу міліції надходять повідомлення від громадян, що до їхньої оселі завітали непрохані гості та поцупили гроші, золоті вироби, побутову техніку та інші цінні речі. Тільки за лютий цього року до міськвідділу надійшли скарги про вчинення майже 55 крадіжок, з яких половина розкрито, зі скоєних 5 грабежів, 4 були одразу розкритими працівниками міськвідділу. Не стримує зловмисників ні кримінальна відповідальність, ні інші моральні чинники. Адже санкція ст.185 «Крадіжка» за кримінальних кодексом України передбачає (залежить від частин статті) позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з конфіскацією майна.
Особливо «урожайним» для злодіїв є період, коли люди святкують або залишають без нагляду своє помешкання, до прикладу, період відпусток, який вже наближається. До оселі, зазвичай, злодії потрапляють кількома шляхами: виламуючи двері, вікна, через незачинені віконні кватирки, шляхом підбору ключа. Правоохоронці, зокрема криміналісти, стверджують, що в більшості випадків люди, чиї квартири обікрали зломщики, самі винні в тому, бо заздалегідь не подбали про безпеку свого житла.