Як повідомив у прес-центрі «Закарпаття» директор ТОВ «Водоканал Карпатвіз» Йосип Галайда, заходи проводитимуться 22 березня і розпочнуться о 9 ранку на території товариства днем «відкритих дверей». «Ми мусимо показати споживачам, що вода — це не просто так і не безкоштовно, все вимагає затрат. Однак, наша основна мета — виховати споживачів з маленького віку. Тому ми залучили школярів: проводимо відкриті уроки на теми, присвячені раціональному використанню та охороні водних ресурсів, оголосили конкурс на кращу стін-газету серед учнів 5-9 класів», — розповів Йосип Степанович.
Голова оргкомітету заходів, інженер-еколог ТОВ «Водоканал Карпатвіз» Ізабелла Обедніна зазначила, що цього дня мешканці матимуть змогу провести безкоштовні аналізи проб води з криниць, аби з’ясувати її хімічний склад. В інші дні за такі послуги потрібно сплатити певну вартість. Для того, аби дослідити воду з колодязя, берегівчани повинні набрати води у чисту пляшку і принести у водоканал. Результати будуть готові за кілька хвилин.
“Тема збереження води — дуже актуальна, бо, на жаль, забруднення навколишнього середовища призводить до того, що з часом, уже через 15-20 років, за питну воду будуть воювати”, — наголосив Йосип Галайда. Тому в рамках святкування Дня води вирішили провести екологічну акцію «Бережіть воду!», в рамках якої відбудеться прибирання території берегів каналу Верке. Та насправді, величезною проблемою Верке є те, що у нього потрапляють каналізаційні стоки як простих громадян, так і різноманітних установ. І боротися з цим треба негайно.
Під час прес-конференції також йшлося про те, що не усі із абонентів берегівського водоканалу (а їх майже 5 тисяч) вчасно сплачують за послуги водопостачання та водовідведення. Інколи юристи підприємства змушені подавати на найбільших боржників до суду. Та хоч рішення приймаються на користь позивача, реальні гроші отримати майже неможливо, адже часто-густо в людини просто нема ні грошей, ні майна. Та все ж підприємство працює і забезпечує берегівчан водою цілодобово, хоча ще кілька років тому вони мали змогу користуватися водою тільки по дві години на добу. Певною мірою, це стало можливо завдяки тому, що у 2008 році у ТОВ “Водоканал Карпатвіз” з’явився іноземний інвестор.