Тоді, рівно два роки тому, здавалося, що керівники медустанов, усунувши численні порушення, виявлені державними інспекторами, не лише навели лад у своїх господарствах, а й у подальшому неухильно дотримуватимуться правил безпеки користування кисневими балонами.
На жаль, повторимося, з чужих помилок і навіть бід належних висновків у нас робити чомусь не звикли. Ось і під час останніх перевірок 13 лікувально-профілактичних закладів краю, які використовують кисень, спеціалісти Територіального управління Держгірпромнагляду у Закарпатській області виявили відразу 57 порушень нормативно-правових актів з охорони праці.
Серед найбільш характерних – зберігання балонів з киснем без накручених ковпаків і заглушок; киснепроводи не заземлені в місцях, передбачених проектною документацією; порожні балони зберігаються не у спеціальних приміщеннях або разом із наповненими киснем балонами; з обслуговуючим персоналом не проводяться чергові навчання, інструктаж і перевірка знань з питань охорони праці; на балонах відсутні т.зв. «башмаки» та написи «кисень».
А позаяк кожне із названих вище порушень може стати причиною трагедії, за результатами перевірок заборонено експлуатацію 22 балонів і трьох киснево-розподільчих пунктів. До адміністративної відповідальності притягнуто 8 працівників, у т.ч. два керівника медустанов. Відповідна робота з контролю стану охорони праці в лікувально-профілактичних закладах, які використовують кисень, фахівцями теруправління Держгірпромнагляду у Закарпатській області постійно проводитиметься і надалі, - повідомили Закарпаття онлайн з Територіального управління Держгірпромнагляду в Закарпатській області.