Учасники засідання розглянули питання ризиків протиправної діяльності на державному кордоні та спільні дії з ліквідації існуючих схем переправлення незаконних мігрантів та контрабанди; взаємодії під час проведення спільних заходів з протидії незаконній міграції та іншій протиправній діяльності; організації та порядку проведення профілактичної роботи з населенням краю, контрольованих прикордонних районів, прикордонної смуги.
Аналіз криміногенної ситуації по лінії протидії незаконній міграції за останні п’ять років дозволяє розглядати Закарпатську область виключно як транзитну на шляху подальшого прямування до країн Європи. Через своє географічне розташування Закарпаття, що межує з чотирма країнами Євросоюзу, є регіоном, в якому здійснювалося накопичення незаконних мігрантів з Південно-Східної Азії, Близького та Середнього Сходу, Африки, а в окремі періоди і ряду країн СНД (Молдова, Грузія, Російська Федерація); формування груп та їх переправлення через державний кордон. У регіоні діють кримінальні структури, в тому числі міжнародні, причетні до організації переправлення нелегальних мігрантів через державний кордон.
З метою протидії злочинній діяльності керівництвом правоохоронних органів постійно проводяться як оперативні заходи з дискредитації існуючих каналів незаконної міграції, так і заходи оперативно-профілактичного характеру. Зокрема, у 2011 році при спробах незаконного перетину державного кордону до Словаччини і Угорщини затримано понад 802 незаконні мігранти (вихідці з Сомалі, Афганістану, Молдови). Прийнято 238 рішень про видворення. Порушено 26 кримінальних справ відносно 41 особи України, на сьогодні судами притягнуто до кримінальної відповідальності 27 осіб.
Під час наради доповідачі відзначили, що проблема незаконної міграції області, за останні півтора-два місяці загострилася, збільшилась кількість спроб порушень кордону (незважаючи на несприятливі для цього погодні умови).
За підсумками міжвідомчої наради було підписано протокол стосовно активізації взаємного інформування правоохоронних органів щодо встановлених осіб, які можуть бути причетними до процесу незаконної міграції, торгівлі людьми; продовження практики створення міжвідомчих слідчо-оперативних груп для розкриття найбільш резонансних злочинів пов’язаних з незаконним переміщенням осіб через кордон та торгівлею людьми, а також погоджено графік проведення короткотермінових спеціальних заходів «Магістраль», «Режим», «Перевал», «Прикриття», «Контроль», «Дільничий» в рамках оперативно-профілактичних заходів «Мігрант – 2012» у лютому 2012 року.
Прес-центр Закарпатської ОДА