Робоча група є координаційним органом, утвореним на період реалізації Національного проекту «Нове життя» в області. Мета її роботи – забезпечення виконання умов спільної Угоди між Закарпатською обласною державною адміністрацією, Закарпатською обласною радою та Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України щодо створення регіонального перинатального центру.
Під час першого засідання робоча група обговорила стан надання медичної допомоги жінкам та дітям в області, основні проблеми материнства і дитинства, обумовлені відсутністю обласного перинатального центру.
Відзначимо, що нині Закарпаття входить до числа областей з позитивним природнім приростом. Як повідомила заступник начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Тетяна Міцьо, якщо загалом в Україні на 1000 жінок припадає 50 пологів, то в Закарпатті – понад 60 (загалом - понад 18 тисяч пологів на рік).
Також в краї зареєстрована найменша кількість абортів. За прогнозами медиків, з кожним роком кількість новонароджених в області буде тільки збільшуватися. Проте, технічний стан районних пологових закладів не дозволяє у повній мірі надавати допомогу жінкам, у яких вагітність проходить з ускладненнями. Наразі спеціалізовану меддопомогу їм надають медики Ужгородського перинатального центру. Та цей заклад ні за фінансовими, ані технічними умовами повністю не здатен охопити всіх жінок, що потребують спеціалізованої допомоги. Тому постало питання про створення обласного перинатального центру.
Спеціалісти обласного управління охорони здоров’я вже розробили концепцію розвитку, медичне та технічне завдання майбутнього закладу. Їх найближчим часом мають затвердити в Міністерстві охорони здоров’я, повідомили Закарпаття онлайн у прес-центрі Закарпатської ОДА.