6 грудня аварійно-рятувальний загін спеціального призначення відсвяткував свою шосту річницю.
«За час свого існування загін неодноразово підтверджував свою важливість у забезпеченні цивільного захисту не лише населення краю, оскільки про роботу цих закарпатських МНСників знають і за межами області. Так, особовий склад брав участь у розмінуваннях на територіях 275-ї артилерійської бази у селі Новобогданівка і 61-го арсеналу в місті Лозова, що належать до Міноборони, та приходив на допомогу населенню сусідніх областей під час ліквідації наслідків червневого паводку 2010 року. Цей перелік можна довго продовжувати. Загалом, за ці шість років було здійснено понад 400 бойових виїздів. Також фахівцями групи піротехнічних робіт було проведено більше двохсот виїздів, під час яких вилучено та знешкоджено понад півтисячі вибухонебезпечних предметів.
З вересня місяця до складу загону також увійшли гірська пошуково-рятувальна частина та група водолазно-рятувальних робіт. Отож, Аварійно-рятувальний загін спеціального призначення залишається тією службою, що миттєво приходить на допомогу незалежно від характеру загрози. Також приємно констатувати, що наші рятувальники з будь-яких екстремальних ситуацій повертаються переможцями, демонструючи численні факти мужності та звитяги, готовності прийти на допомогу тим, хто її потребує», – зазначив у своїй вітальній промові начальник УМНС України в Закарпатській області Мирослав Щербей.
Традиційно свято розпочалося з Дня відкритих дверей та продовжилося святковим концертом на якому творчі колективи розважили працівників та почесних гостей, які, в свою чергу, привітали з річницею начальника загону полковника Богдана Ільковича та його дружний колектив.
Під час урочистостей священнослужителі Свято-Преображенського храму УПЦ провели богослужіння та освячення особового складу та техніки..
Також цього дня відбулося відкриття меморіальної дошки для вшанування пам’яті Василя Вербищука колишнього начальника Воловецького гірського пошуково-рятувального підрозділу, який загинув 14 березня 2010 року, намагаючись врятувати життя інших.
Гості свята також мали змогу ознайомитися з технікою, яка використовується при ліквідації надзвичайних ситуацій: спеціальні аварійно-рятувальні машини STEYR та ЗІЛ-131, оперативно-піротехнічні автомобілі, катер на повітряній подушці, аероглісер та іншою допоміжною технікою, повідомили Закарпаття онлайн в УМНС України в Закарпатській області.