Це у рамках міжнародної кампанії «16 днів протидії гендерному насильству» та Міжнародного дня боротьби з рабством приїхала автоколона Національного пробігу «На запчастини – тільки машини!». Перед учасниками акції виступила з танцювальною композицією дівчата з Ужгородського коледжу культури.
Відкриваючи акцію в Мукачеві, заступник міського голови Михайло Лабош відзначив, що метою заходу є об’єднання зусиль громадськості та державних організацій в здійсненні заходів у сфері протидії торгівлі людьми, підвищення обізнаності громад міст і сіл, особливо шкільної та студентської молоді, яка є найбільш вразливою в цьому плані, щодо ризиків та небезпек торгівлі людьми з метою незаконного виличення органів. Так, приміром, правоохоронні органи, аналізуючи статистику 2010 року, вперше виявили в такому значному масштабі зростання кількості постраждалих від злочинних дій транснаціональних кримінальних угрупувань, що торгують людьми з метою вилучення їх органів.
Більшість постраждалих – вихідці з України, Молдови, Білорусі – в основному молоді люди, які опинились в складних життєвих обставинах і необізнані із загрозами, котрі перед ними виникають. Досить сказати, що на лікування ниркової недостатності держава витрачає 80 тисяч гривень на одну людину. У відділенні гемофелізу Мукачівської ЦРЛ кількість таких хворих постійно зростає.
У Закарпатті жертвами вербувальників людей для продажу їх нирок стали три людини, а в Україні загалом понад сорок чоловік, - відзначила секретар регіональної комісії з протидії торгівлі людьми Оксана Гуранич.
Керівник і організатор автопробігу – голова Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош окреслила головну ідею заходу так: «Чорний ринок полює за живими органами українців. Злочинців цікавить усе – від нирок і кісткового мозку до рогівки очей. Люди, будьте пильними! – не продавайтеся і не піддавайтеся на спокусу швидкого заробітку: власне здоров’я вже не повернете!». Інна Сабадош вручила Подяку Михайлові Лабошу за підтримку акції «На запчастини – тільки машини!».
Автопробіг пройшов десятьма областями України за підтримки Міжнародної організації з міграції. Його підтримали десятки державних та неурядових благодійних і громадських організацій краю. Того ж вівторкового дня відбулася зустріч учасників Національного автопробігу Закарпатської та Івано-Франківської областей на Торунському перевалі.
Коментар: Інна Сабадош, співорганізатор автопробігу, про старт автопробігу в Ужгороді (відео телеканалу "Тиса -1")
Мукачівська Ратуша, для Закарпаття онлайн