На Закарпатті протягом останніх років стабільно високим є показник дорожньо-транспортних пригод за участю дітей.
У зв'язку з цим, прокуратура організувала перевірки з питань дотримання вимог Законів України „Про дорожній рух", „Про охорону дитинства" в органах державної влади, органах місцевого самоврядування та підрозділах ДАІ щодо створення безпечних умов пересування учнів, поряд із навчальними закладами.
За інформацією старшого помічника прокурора області з питань захисту прав і свобод дітей Наталії Кузан, в деяких районах області (Воловецький, Виноградівський, Міжгірський, Перечинський, Мукачівський та інші) відсутні регіональні програми розвитку дорожнього руху та підвищення його безпеки. Кошти на фінансування заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму протягом останніх років не виділяються.
В результаті, біля значної кількості навчальних закладів (школи, дитячі садки) дорожніх знаків „Пішохідний перехід" на переході немає, або їх видимість ускладнена, відсутні лінії осьової горизонтальної розмітки проїжджої частини, розмітки пішохідного переходу зношені і потребують оновлення. Крім того, майже не використовуються поблизу навчальних закладів засоби примусового зниження швидкості (штучні пагорби).
Разом з тим, ці порушення залишаються поза увагою та реагуванням працівників ДАІ УМВС України в Закарпатській області, на яку покладено здійснення державного контролю у сфері дорожнього руху.
З метою усунення порушень, міськрайпрокурорами області внесено 37 приписів в органи місцевої влади, порушено 7 дисциплінарних проваджень. На їх виконання, поблизу навчальних закладів області, нанесено близько 40 розміток біля навчальних закладів, поновлено 18 таких розміток, встановлено 37 дорожніх знаків, - повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі прокуратури Закарпатської області.