Рекомендований лист з Івано-Франківська надсилався до одного з чеських міст. Під час його перевірки, за допомогою металодетектору, інспектори виявили 5 старовинних монет різного номіналу, датовані ще 1749, 1758, 1817 та 1863 роками. Одна монета з металу білого кольору, через велику ступінь зношеності, невідомого року виготовлення.
Монети були акуратно загорнуті в клаптики паперу та поміщені в спеціально вирізаний аркуш з гофрокартону прямокутної форми, заклеєний липкою стрічкою і вкладений для пересилання в поштовий конверт.
Тож, за ст.ст. 341, 352 Митного кодексу України складено протокол про порушення митних правил. Остаточну оцінку вилученим монетам нададуть відповідні експерти.
Довідково: У відповідності п. 9 Постанови КМУ від 25 грудня 2002р. № 1948 митний контроль у місці міжнародного поштового обміну здійснюється за відсутності відправника та адресата (одержувача).
Згідно п.6 ст.15 "Відправлення, що не допускаються. Заборони" Конвенції Всесвітнього поштового союзу (Женева 2008) забороняється вкладати монети, банківські білети, кредитні білети або будь-які цінності на пред'явника, дорожні чеки, платину, золото чи срібло у виробах чи необробленому вигляді, коштовне каміння, ювелірні вироби та інші коштовності у відправлення письмової кореспонденції без оголошеної цінності, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Чопської митниці.