На конференції розповідали не тільки про діяльність Чопської митниці, а й про результати комплексної перевірки митниці з 2008 по 2011 роки. Також обговорили переваги та перспективи нового Митного Кодексу України, який незабаром має вступити в дію.
Якраз на цих питаннях найбільше акцентував увагу В. Бондар, який наголосив, що протягом трьох тижнів комісія у складі 40 осіб перевіряла роботу Чопської митниці і митниць, які увійшли в її склад (Ужгородської і Виноградівської) й зробила серйозні висновки в кадровій частині. Було повністю проаналізовано ситуацію по законності проведення митного оформлення, контролю, роботі пунктів пропуску, правильності класифікації товарів, правильності нарахування бюджету країни та інше. "На жаль, за попередніми підсумками внутрішнього контролю у нас виникло багато запитань до працівників митниці — зауважив пан Віктор. — Станом на сьогодні зареєстровано і підписано наказ про притягнення до відповідальності 255 працівників Чопської митниці, з них 34 буде звільнено. Це крайня міра покарання, але за кожним із цих працівників стоїть конкретне порушення, тому таке рішення принципове. Крім того, підписано вісім наказів на проведення додаткових ретельних перевірок по окремим групам товарів, працівникам та керівництву Чопської митниці".
Віктор Бондар
Крім того, поставили питання щодо організації контролю в пунктах пропуску. Планується перехід на сучасні засоби контролю, такі як веб-камери, що передаватимуть зображення на моніторинговий центр в Закарпатті та на Центральний моніторинговий центр України. Також, хочуть запровадити оформлення всіх документів у режимі онлайн і електронне декларування, що має суттєво спростити і прискорити систему оформлення документів та митного контролю. До речі, перше електронне декларування в України здійснили 5 квітня цього року.
Розглянули всі переваги нового Митного Кодексу, який, за словами В. Бондара, повністю відповідає вимогам Євро Союзу, спрощує всі режими реекспорту і реімпорту, дає можливість оформити товар до того як він прибуде на територію України, скасовує кримінальну відповідальність за контрабанду товару (крім зброї, культурних та історичних пам'яток і т.п.).
Небагатослівним виявився начальник Чопської митниці О. Похилько, який сказав, що робота комісії була професійною, неупередженою і об'єктивною, а ті результати, які зараз є говорять самі за себе, але вони будуть враховані, всі недоліки будуть опрацьовані і виправлені. "Я думаю, що все у Чопської митниці буде гаразд, незважаючи на певні кадрові зміни, які приведуть до позитивних результатів", — підкреслив пан Олександр.
Олександр Похилько
Конкретними прикладами і цифрами у своїй промові оперував голова комісії комплексної перевірки — Г. Романенко. Він розповів: "при перевезенні леноліуму державі було завдано збитків у розмірі 11429000 грн. Це при тому, що вартість готової продукції значно нижча ніж вартість сировини з якої виготовлено товар. І таких випадків, на жаль, дуже багато".
Генадій Романенко
По закінченню звітності, журналісти, яких запросили на брифінг мали змогу задати питання представникам митниці та комісії комплексної перевірки. Але майже на всі запитання відповідав В. Бондар, навіть на ті, що були поставленні начальнику Чопської митниці та голові комісії комплексної перевірки.
Юлія Дуб, студентка відділення журналістики УжНУ, для Закарпаття онлайн
митник 2011-07-02 / 22:22:00
як завжди пострадають невинi люди а корупцiонери Iдальше будуть гребсти бабло на кантробандi як i пограничники на ТИСI ротацiю проводять а костяк (взяточники рiшайли )служать керiвництво все знаэ бо воно саме замiшане в цьому гавнi
читач 2011-07-01 / 19:15:00
за 2008-2011рр. перевірка. Хто був головою митниці перед цим?