-- Особливо небезпечні синтетичні наркотики та психотропні речовини, -- продовжує капітан Олександр Маслюк. – В основному ними "балуються" молоді люди у розважальних закладах, на дискотеках тощо. Ці наркотики вражають психіку людини, можуть призвести до психічних розладів. А потрапляють на терена краю, як правило, з-за кордону. Для прикладу, метамфетамін надходить з Чехії. Він набагато сильніший і вразливіший за кокаїн чи амфетамін.
За словами начальника служби ВБНОН УМВС, з 1-го червня ц.р. розпочалася загальнодержавна комплексна оперативно-профілактична операція "Мак-2011". Свої зусилля стражі порядку спрямовують, насамперед на ліквідацію сировинної бази наркобізнесу. Як відомо, чимало спритників примудряються вирощувати снодійний мак чи коноплі, приховуючи їх у спеціальних теплицях, грядках між кукурудзою, у горщиках в домашніх умовах. Для виявлення і знищення таких посівів залучаються працівники усіх міліцейських служб, у першу чергу, дільничні інспектори, співробітники оперативних підрозділів. Нерідко застосовують і малу авіацію. Цей досвід вже встиг себе добре зарекомендувати.
Стосовно операції "Мак-2011" -- є вже перші результати. Зокрема, у 65-річної жительки одного із сіл Тячівського району правоохоронці вилучили 240 стебел снодійного маку. Тепер літня пані відповідатиме за легковажне ігнорування вимог чинного законодавства.
Загалом за п'ять місяців поточного року в області за подібні діяння порушено 295 кримінальних справ, що на 29 більше, ніж за відповідний період минулого року. Причому 67 з цих злочинів пов'язані із виготовленням чи збутом наркотиків. Знешкоджено 21 наркокубло, виявлено 132 особи, причетні до таких злочинів, 50 з них інкримінується вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів. 22 зловмисники перебувають під вартою, повідомили Закарпаття онлайн в ВЗГ УМВС України в Закарпатській області.