Вулиця Арань Яноша — недалеко від центру Берегова, у затишній спокійній місцевині. Приватні будинки,
транспорту небагато. Одне з ошатних двоповерхових обійсть належить 30-річному Андрію. Кілька років тому, як і багато інших берегівчан, чоловік також ступив на бізнесову стезю: звів у дворі невелику будівлю, яка виходить на вулицю. Оформив відповідні документи, дозволи і став торгувати аудіо-відеопродукцією. Хоча з плином часу вимоги до цього товару з боку контролюючих органів ставали все прискіпливішими. А тут ще й конкуренти завдавали клопоту. Потрібно було якось боротися за покупця, приваблювати його. А як це найлегше робити? Звичайно, якимись новинками та низькими цінами. Якби збоку хтось поспостерігав, то легко переконався б, що потік покупців до магазинчика на бічній вулиці явно не змілів. Здавалося б, потрібно тільки вітати успіхи берегівця, захоплюватися його підприємливою "жилкою", адже від цього залежать надходження й у казну держави та міста.
Однак співробітники державної служби боротьби з економічними злочинами Берегівського райвідділу УМВС довідалися, що, мовити б, не все так гладко у бізнесі на вул. Арань Яноша.
...Недавнього підвечір'я у магазин увійшов черговий покупець. Почувши, що його цікавлять DVD-диски, власник на вибір запропонував широкий спектр продукції. Полегшували пошуки спеціальні каталоги. Потенційний клієнт досить прискіпливо знайомився з товаром, цікавився також, чому на дисках відсутній голографічний захист, а упаковки не позначені контрольними марками. Аргументованої відповіді так і не почув, бо бізнесмен вигадував з цього приводу всілякі байки. Переконати незнайомця у придбанні товару Андрій так і не зумів, бо зненацька у магазин увійшло кілька чоловіків у цивільному, які представилися працівниками правоохоронних органів. Це були начальник державної служби боротьби з економічними злочинами Берегівського райвідділу міліції Ігор Пир'єв, його підлеглі Іван Бедринець та Іван Гускі, а також їх колеги з управління цієї служби Павло Квочка та Іван Крайняй. Був тут і працівник відповідної інспекції зі Львова, який якраз займається контролем за реалізацією аудіо- й відеопродукції, та працівники СБУ. І така прискіплива увага з боку стражів порядку виявилася небезпідставною.
Невдовзі у непримітному магазинчику було вилучено 8872 DVD-дисків без відповідних маркувань і голографічного захисту (для їх перевезення знадобилося 25 мішків та 15 картонних коробок). їхня вартість — близько 450 тисяч гривень. Далі — більше. Виявилося, що тут же, біля магазину, за допомогою комп'ютерів Андрій налагодив незаконне тиражування цієї продукції. Серед іншого вилучено два системні блоки.
Отож причина привабливості Андрієвої точки з'ясувалася швидко: якщо за ліцензійний диск слід заплатити від 40 гривень і більше, то "підпільний" коштував набагато дешевше. Вилучено також каталоги, журнали, де реєструвалися покупці, вівся облік товару, що давався на прокат. Тепер Андрія замість крутого "навару" чекають великі прикрощі: подібні дії караються обмеженням волі до 5 років та знищенням продукції...
Михайло ПИСКАЧ, "Відомості міліції"
21 квітня 2007р.
Теги: