Як повідомили в прес-службі Ужгородського міського управління УМВС України в Закарпатській області, оговтавшись від першого шоку, чоловік вирішив перевірити, чи решта валюти (а мав він десь біля 2,5 тис. доларів) не підроблені.
З'ясувалось, що окрім цих двох купюр, фальшивими є ще 9 банкнот номіналом по 100 доларів. Загальна ж сума фальшивих грошей склала 1100 доларів США. Цікавим фактом стало те, що всі купюри мали одну й ту саму серію, а також один і той самий номер, всі вони були датовані 2005 роком випуску.
Пенсіонер одразу ж звернувся до ужгородської міліції та добровільно здав усі фальшиві гроші. За справу взялись оперативники відділу Державної служби боротьби з економічними злочинами Ужгородського міського управління УМВС України в Закарпатській області. Після першого огляду фальшивок, було встановлено, що банкноти було виготовлено методом ксерокопіювання.
За словами потерпілого, ці гроші вони з дружиною збирали "на чорний день". Відкладати почали ще за часів, коли офіційний курс валют був 5 гривень за долар. Але сталось так, що його дружині довелось робити складну операцію і потрібні були гроші на лікування. Ось тоді, під час обміну, і виявилось, що гроші фальшиві. Однак пенсіонер завірив міліціонерів, що валюту він отримав у банку, а там його ніяким чином не могли б обманути.
Тоді міліціонери почали з'ясовувати, хто ж ще знав про те, що чоловік має таку суму та де зберігає її? Таким чином, стало відомо, що про сховок з грошима знав лише син потерпілого. Саме він та його дружина, як з'ясували правоохоронці, вчинили злочин проти батьків.
Провівши бесіду з 44-річним сином потерпілого, міліціонери встановили, що минулого року той взяв у знайомого 8 тисяч гривень в борг. У червні гроші потрібно було повернути. Однак їх у боржника не було, тому він не вигадав нічого кращого, ніж взяти у батька 100 доларів та дати дружині. За тиждень вона принесла додому 11 штук фальшивих купюр, які зловмисники підклали до батьківського сховку, взявши звідти справжні гроші, для оплати боргу.
Дізнавшись про скоєний сином вчинок, батько намагався дати справі "задній хід". Але правоохоронці не мають права спустити таку справу "на гальмах", адже вчинок сина та невістки потерпілих підпадає під ст. 199 Кримінального Кодексу України (виготовлення іноземної валюти з метою збуту) та карається строком позбавлення волі від 3 до 7 років. Однак, оскільки в конкретній ситуації діяла група осіб, то покарання, яке світить зловмисникам суворіше – від 5 до 10 років позбавлення волі.
Процес слідства ускладнюється тим, що невістка потерпілого знаходиться за кордоном на заробітках, тому поки що правоохоронцям не вдалось з'ясувати, де та за яких обставин було виготовлено фальшиві купюри.