Так, керівник одного з комерційних банків Ужгорода відігнав свого джип "Хюндай" в автосервіс, сам пішов з друзями в ресторан, а після заявив, що машину вкрали. Працівники ДАІ стали розшукувати зникле авто, допоки ситуацію не порятував кум заявника, згадавши, де машина...
Інший ужгородець заявив: вкрали його "Опель". Далі ж з'ясувалося, що дружина чоловіка попросила знайомого перегнати машину на ніч з-під будинку на платну автостоянку. Подібна неприємність трапилася і з ужгородським приватним підприємцем. Чоловік відпочивав в одному з ресторанів і також забув, що залишив свій автомобіль "Шевроле" неподалік звеселяючого закладу. Вирішив, що украли, тому звернувся у міліцію. Правоохоронці знайшли "украдену" іномарку там, де її і залишив.
Уже в цьому році інший житель обласного центру, ставши з-за святкового столу, не побачив на звичному місці під будинком свою машину "Дачію-Логан", тож зателефонував на 102. Правоохоронці виявили авто цілісіньким на задньому подвір'ї будинку заявника.
І ось -- чергова історія з цього розряду. Близько півночі 9 лютого в Ужгородське міське управління міліції звернувся по допомогу 30-річний місцевий житель. Чоловік був явно напідпитку. Він заявив, мовляв: припаркував своє авто "Ніссан-Прем'єра" на стоянці перед готелем, а коли повернувся -- машини на місці не було. Прочесавши сусідні двори, слідчо-оперативна група спільно з працівниками ДАІ знайшла розшукуваного "японця" у дворі будинку неподалік готелю в технічно справному стані. Як з'ясувалося, власник сам його там припаркував, але випита в барі горілка зіграла з ним злий жарт. "Ніссан" відправили на штрафний майданчик.
-- Такі неправдиві повідомлення громадян дають додаткову роботу правоохоронцям, -- коментує цей випадок начальник УМВС України в Закарпатській області полковник міліції Віктор Русин. -- Адже після отримання заяви про викрадення транспортного засобу на території населеного пункту та сусідніх районів вводиться оперативний план "Перехоплення". Наряди ДАІ, працівники карного розшуку та інші служби націлюються на розшук зниклої машини. Усе це, звісно, відволікає наших працівників від розкриття реальних злочинів.
Нагадаю, що завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину також вважається злочином, і за це передбачено покарання згідно зі ст.383 Кримінального кодексу України -- виправні роботи на строк до двох років або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до двох років. Ті ж дії, поєднані з обвинуваченням особи в тяжкому чи особливо тяжкому злочині, або із штучним створенням доказів обвинувачення, а також вчинені з корисливих мотивів -- караються обмеженням волі на строк від двох до пяти років, або позбавленням волі на той же термін.
Отож слід добре подумати і пригадати, де ви залишили перед п'янкою свою машину. Варто також порадитися з тими, з ким напередодні разом відпочивали за чаркою, перш ніж іти в міліцію...
Володимир Павлюх, ВЗГ УМВС України в Закарпатській області