5 листопада у станиці Кущевській Краснодарського краю Росії вчинили масове вбивство. Невідомі повбивали дванадцять жителів станиці, серед яких було четверо дітей. Цей злочин сколихнув усю Росію, а його розкриття взяв під особистий контроль президент Медведєв. Доволі швидко правоохоронцям вдалося встановити, що масове вбивство родин непокірних фермерів вчинила місцева банда, якою керував Сергій Цапок. Вийти на сліди вбивць правоохоронцям допомогла так звана мафія – ростовські злодії в законі. Ці "авторитетні" люди не лише видали кривавих убивць, а й примусили кількох бандитів повернутися в Росію з Туреччини та здатися правосуддю.
Під час слідства з'ясувалося, що банда Цапка тероризувала фермерів кількох станиць. Бандити відкрито ґвалтували чи не всіх дівчат району. "Дахували" бандитів місцевий районний прокурор та керівник райвідділу міліції. "Свої люди" були у бандитів і в оточенні губернатора краю. Журналістам опозиційної російської "Нової газети" вдалося знайти фотографії, на яких лідер бандитів Сергій Цапок красувався поряд з Дмитром Медведєвим. Під час своєї інавгурації російський президент на цих фотографіях тисне руку бандитові, який потрапив на інавгурацію у складі делегації Краснодарського краю.
Коли правоохоронці почали арештовувати членів банди, у Генконсульство України в Ростові прийшли дві жительки Закарпаття – 29-річна Світлана Борка та 32-річна Зіта Вайс. Вони пішки пройшли 70 кілометрів до міста, щоб визволити тринадцять своїх подруг. За словами жінок, на хуторі Павловському у господарстві матері керівника банди Надії Цапок силою утримували п'ятнадцять громадянок України. Їх завербували на сільгоспроботи на Закарпатті, обіцяючи платити 300 доларів на місяць. Та коли українки прибули на Кубань, їх закрили в якомусь бараку і силою змусили безплатно гарувати на матір бандита. За будь-який прояв непокори рабинь нещадно били.
Українки були настільки залякані бандитами, що після звільнення з рабства відмовилися подавати заяви про перебування в полоні до місцевої міліції.
За даними міжнародних правозахисних організацій, щороку жертвами торгівлі людьми стають понад 30 тисяч громадян України.
Омар УЗАРАШВІЛІ, "Високий замок"