Рибне господарство країни на сьогоднішній день включає в себе понад 600 підприємств по добуванню риби, її переробці та виготовленню готової продукції (125 підприємств) , риболовні судна, 4 морських порти, 9 наукових установ та іхтіологічна лабораторія, 12 підприємств, які спеціалізовані на відтворенні різних видів риб, більше 120 підприємств та організацій різних форм власності, які займаються розведенням та вирощуванням риби, 4 навчальні заклади по підготовці спеціалістів,д в яких на 16-ти спеціальностях здобувають освіту 7,5 тис. чоловік, органи охорони водних живих ресурсів (рибоохорона). Сьогодні в рибній галузі працює понад 35 тисяч чоловік.
Частиною великого трудового колективу, котрий працює на процвітання нашої держави та збільшення її рибних запасів, є спеціалізовані підприємства різних форм власності Закарпатської області, що займаються вирощуванням рибної продукції. І якщо в масштабах України промислове вирощування риби та її добування на Закарпатті не можуть порівнятися з іншими регіонами, то аматорське рибальства завжди мало у нас потужні традиції. Адже такого багатого іхтіологічного різноманіття не має ні одна з областей України. Громада рибалок-любителів на Закарпатті завжди сповідувала передові погляди як ловлі риби, так збереження її запасів. Не зважаючи на тривалу відсутність (незначну кількість) органів рибоохорони в Закарпатські області як окремої структури, саме рибалки-любителі протягом тривалого періоду були ентузіастами охорони рибних запасів.
Створення Головного управління Закарпатдержрибоохорони, підтримка та сприяння інспекторам рибоохорони в боротьбі з браконьєрством саме зі сторони рибалок-любителів, на сьогоднішній день показують позитивних рух в напрямку , як збільшення рибних запасів так чистоті та бережному ставленні до водних об'єктів, культурі відпочинку.
Готуючись до Дня рибалки, Головне управління Закарпатдержрибоохорони підбило підсумки роботи за півріччя і фактично звітується про стан рибоохоронної діяльності.
Так за звітний період інспекторським складом управління з 01.01.2010 по 30.06.2010 року спільно з взаємодіючими структурами проведено 43 рибоохоронних рейди, під час яких виявлено та припинено 790 порушень ( затримано 728 порушників ) природоохоронного законодавства, основна частина котрих пов'язана з порушенням правил рибальства та порушеннями ведення господарської діяльності на водних об'єктах за ст..85 ч.3 КУпАП - 669 порушень ( із них за господарську діяльність 219 випадки - вибір гравію, миття автомашин, трелювання лісу і т.п.).
Затримано за проведення браконьєрського лову риби та передано у суди матеріали за ст..85 ч.4 (браконьєрство) на 48 порушників, у 30 випадках спроба браконьєрства припинена на стадії підготовки, передано у слідчі органи для порушення кримінальних справ у 4 випадках на 4 чоловік ( в т.ч.за браконьєрство з використанням "електроструму" 1 випадок). За незаконний продаж риби судами притягнуто до відповідальності 4 чоловік, за порушення використання водозабірних споруд - 6 чол.
По складених протоколах за різні порушення природоохоронного законодавства накладено 35 394 грн. штрафу, з яких за участю ДВС області в бюджет стягнуто штрафу 62 611 грн. по 710 випадках. Сума накладених штрафів перевищила суму кількості стягнутих завдячуючи ефективній роботі з ДВС області.
За завдану шкоду під час зайняття незаконним рибним промислом, проведення господарської діяльності нараховані на відшкодування збитки державі на суму 10 813,00 грн. (стягнуто 5 383,2 грн.) . Виявлено та вилучено 128 знарядь незаконного вилову риби ( в.т.ч 1 електоровудочку), вилучено риби - 80,0 кг. та 5 транспортних засобів ( 5 гумових човнів).
На завершення хочеться наголосити ще раз на тому, що високі результати роботи були досягнуті завдяки самовідданій, наполегливій і відподальній праці інспекторів рибоохорони за сприяння взаємодіючих правоохоронних органів та підтримки громади рибалок Закарпаття.