Упродовж січня-березня 2010 року на Львівській залізниці зафіксовано 61 випадок крадіжок, пошкоджень верхньої будови колій та іншого обладнання і технічних засобів залізниці проти 35 випадків за аналогічний період 2009 року (+26). Найбільшу кількість втручань здійснено на Ужгородській, Львівській та Рівненській дирекціях залізничних перевезень.
По Ужгородській дирекції (Закарпатська область, ДН-5) – 26 випадків, у тому числі:
Ужгородський район – 12 випадків (поблизу сіл Ратівці, Холмок, Тийглаш, Петрівка, Червоне, Мінеральне, Соломоново, Шішловці, Концово, Минай, Розівка, Оноківці, Невицьке);
Велико-Березнянський район – 5 випадків (с. Мирча, Малий Березний, Завосино, Стричава, Княгиня, Забрідь, Домашин);
Мукачівський район – 3 випадки (с. Визниця, Кендереші, Горонда, Жнятино, Ключарки);
Берегівський район – 3 випадки (с. Іванівці, Мужієво, Велика Добронь, Свобода);
Виноградівський район – 1 випадок (с. Фанчиково, Нове Село);
Іршавський район – 1 випадок (с. Заріччя, Сільце);
Свалявський район – 1 випадок (с. Обава, Драчино, Сусково).
"Найчастіше розкрадання верхньої будови колії (рейок) і обладнання залізниці зловмисники здійснюють задля збагачення, однак вони не задумуються над тим, що їхній "заробіток" може коштувати сотням людей життя. Крадіжка шматка рейки, кількох метрів кабелю або жмені гайок і болтів запросто може призвести до катастрофи, наслідки якої неможливо передбачити. За своєю суттю такий злочин зовсім не відрізняється від терористичного акту, оскільки чиниться він так само свідомо. Співучасниками злочинної діяльності є і приватні підприємці, які здійснюють прийом нібито брухту металів, насправді усвідомлюючи, що той – залізничного призначення. Залізничники звернулися до правоохоронців із пропозицією здійснити перевірку пунктів прийому металобрухту з метою виявлення тих, які не гребують залізничним обладнанням та інвентарем", – йдеться у повідомленні.
Також залізничники у боротьбі зі зловмисниками сподіваються на допомогу місцевих органів влади та священнослужителів. Більшість крадіжок та пошкоджень технічних засобів залізниці зафіксовано поблизу сіл і як свідчать дані – чинять їх в основному непрацюючі. Залізниця щороку проводить профілактичну роботу з протидії злочинності на транспорті у навчальних закладах та на підприємствах на території всієї Західної України, сотнями лекцій охоплено школи, технікуми, заводи. Однак, можливості конструктивного діалогу з громадами населених пунктів у залізничників обмежені. Натомість священики, голови сільських, селищних та міських рад як ніхто інший таку можливість мають.
"Львівська магістраль звертається до них із проханням та закликом долучитися до акцій з протидії крадіжкам обладнання залізничного призначення. Спільними зусиллями ми можемо запобігти аваріям і катастрофам, які здатні завдати шкоди здоров’ю та життю громадян, а також погіршити екологічну ситуацію. Пам’ятаймо: ціна вкраденої деталі може стати ціною сотень людських життів!", – кажуть залізничники.