Він відзначив, що деякі ЗМІ спотворили інформацію, яка була вчора надана прес-службою ВРЮ з цього питання, повідомивши про нібито ухвалення такого рішення цією установою.
Іченський пояснив, що поза межами засідання ВРЮ, яке відбулося 23 січня, членами Ради юстиції були обговорені повідомлення, які з'явилися в ЗМІ щодо рішення Мукачівського суду. 24 січня виконуюча обов'язки голови ВРЮ Лідія Ізовітова дала доручення одному з членів ВРЮ провести перевірку відомостей, висловлених у повідомленнях ЗМІ щодо наявності підстав для звільнення судді Монича з посади за порушення присяги, чи «правильно він застосував закони, ухвалюючи це рішення», - додав керівник прес-служби.
«Це звичайне доручення, яке заздалегідь не зумовлює ніяких висновків до завершення перевірки», - відзначив Іченський. При цьому він висловив упевненість, що реагування Вищою радою юстиції на повідомлення в ЗМІ – а не тільки на звернення посадовців або суб'єктів звернення - є позитивним чинником, передає «УНІАН».
За словами Іченського, доручення провести перевірку передбачає вивчення ситуації на місці, надання з цього приводу доповідної записки, її розгляд на засіданні ВРЮ і лише після цього – ухвалення колегіального рішення ВРЮ шляхом голосування його членів.
Нагадаємо, вчора деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що Вища рада юстиції 23 січня ухвалила рішення перевірити наявність підстав для звільнення судді Мукачівського міськрайонного суду, який своїм рішенням заборонив голові Верховної Ради Морозу підписувати закон про Кабмін. В той же час на офіційному сайті Вищої ради юстиції повідомлялося про 94-е засідання ради під головуванням в.о. голови Вищої ради юстиції Ізовітової, але не йшлося про розгляд цього питання.
Раніше, 22 січня, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області розглянув позов члена партії «Наша Україна» Ігоря Кріля до Верховної Ради про визнання протиправними можливих дій голови ВР у разі підписання ним закону про Кабмін. Суд заборонив голові Верховної Ради підписувати прийнятий 12 січня закон.
23 січня міністр юстиції України Олександр Лаврінович не виключив, що суддя Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області, який заборонив голові Верховної Ради України підписувати закон про Кабінет міністрів України, може бути покараний.
«ForUm»
25 січня 2007р.
Теги: