Однак, як з’ясували податківці, реєстрацію МПП "Р..." як платника ПДВ було анульовано уже давно на підставі неподання декларації з податку на додану вартість протягом 12 місяців.
Відповідно до статутних документів протягом 2004-2005 років директором МПП "Р..." ніби значився Роберт Р. Однак, як пояснював він, ще у грудні 2003 року продав свої корпоративні права на це підприємство Олександру Б., оформивши купівлю-продаж підприємства у державній нотаріальній конторі. Однак зміни до реєстраційних документів підприємства у Мукачівській ОДПІ та відділі реєстрації СГД Мукачівської міської Ради не були внесені.
В той же час з грудня 2003 року Олександр Б. продовжував укладати цивільно-правові угоди від імені старого власника підприємства, хоча останній накладні та податкової накладні не підписував, фінансово-господарською діяльністю підприємства з моменту його відчуження не займався.
Новий власник МПП "Р...", щоб надати “легальний” статус фактам отримання лісоматеріалів та вирученим від їхньої реалізації коштам, укладав усний договір купівлі-продажу лісоматеріалів між МПП "Р..." і кооперативом "Д...", вносячи до офіційних документів завідомо неправдиві дані. У рузультаті таких дій було легалізовано товарно-матеріальні цінності на суму 384,4 тис. грн.
Як з’ясували податківці, фізичні особи, що діяли як представники МПП "Р...", з корисливих мотивів придбали вказане підприємство, щоб прикривати незаконну підприємницьку діяльність, яка полягала в проведенні безтоварних операцій з реалізації лісоматеріалів. Отож і видали фіктивні накладні про реалізацію лісоматеріалів кооперативу "Д", що дало можливість останньому необґрунтовано сформувати податковий кредит по ПДВ на суму понад 64 тис. грн.
Тепер за цим фактом прокуратурою м.Мукачево за матеріалами УПМ ДПА у Закарпатській області порушено кримінальну справу.
Офіційний сайт ДПА у Закарпатській області.
25 січня 2007р.
Теги: