Сторони поінформували одна одну про виконання завдань, які випливають з Протоколу VІІІ засідання Комісії, та констатували, що більшість завдань виконано.
Комісія наголосила на необхідності подальшого поглиблення співробітництва між органами державної влади, місцевого самоврядування, громадськими об'єднаннями, іншими інституціями України і Словаччини у сфері культури, освіти та забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин.
Було обговорено в конкретній площині питання отримання освіти рідною мовою, розширення мережі шкіл зі словацькою та українською мовою навчання відповідно до потреб словацької та української національних меншини.
Крім того, словацька сторона зобов’язалася сприяти покращенню навчально-матеріальної бази спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 21 м. Ужгород зі словацькою та українською мовами навчання та поглибленим вивченням іноземних мов, а також покращенню навчально-матеріальної бази Пряшівської об’єднаної школи ім. Т. Шевченка з українською мовою навчання.
Досягнуто домовленості, що українська сторона всіляко сприятиме завершенню роботи над створенням Центру словацької культури у м. Ужгород та підтримуватиме його діяльність, а словацька сторона надаватиме максимального сприяння відкриттю та розгортанню діяльності Центру української культури у м. Пряшів.
Основні дискусії під час засідання розгорнулися навколо питання діяльності редакції Словацького радіо у Пряшівському краї та функціонування Музею української культури у м. Свидник.
Українською стороною було привернуто увагу до того факту, що останнім часом кількість годин трансляції українських програм Словацького радіо скоротилася з 16 до 10. Крім того, українська громада скаржилася на погану якість прийняття радіосигналу програм української редакції Словацького радіо на території Пряшівського краю. У цьому контексті українська сторона наполягала на необхідності покращення змісту програм, якості прийому сигналу програм української редакції Словацького радіо, зокрема на території Пряшівського краю, й збільшення кількості годин трансляції програм українською мовою на словацькому радіо. У свою чергу українська сторона погодилася розглянути питання щодо виділення додаткових радіочастот. Згадана позиція була зафіксована у заключному Протоколі засідання.
Дискусія навколо проблеми функціонування Музею української культури м. Свидник полягала у тому, що русинська громада робить спроби розділити експонати згаданого музею за належністю до русинської та української культури. Оскільки Україна вважає русинів складовою частиною українського народу, то Українська сторона домоглася включення до підсумкового протоколу наступного: „Словацька сторона надасть сприяння подальшому функціонуванню Музею української культури у м. Свидник як єдиної і неподільної збірки пам’яток української матеріальної культури населення Східної Словаччини”.