Загалом рівень злочинності за першу половину цього року зріс на 8,4 %, у тому числі тяжких та особливо тяжких – з 690 до 711, або на 3 %.
Найбільше зросло розбоїв – з 14 до 23, або на 64,3 %, не розкриті поки що тільки два. Міліція запевняє: криміногенна ситуація контрольована (варто вдуматися в казуїстику цього бюрократичного формулювання), і пік злочинності, зафіксований у квітні, пішов на спад. Щодо громадської безпеки у пресрелізі зазначається: "в громадських місцях населених пунктів області стан злочинності характеризується певною стабільністю (!), оскільки кількість злочинів тут, як порівняти з торішніми результатами, зменшилася на 5,6 %. Дещо збільшилася кількість злочинів на вулицях населених пунктів (не плутати з громадськими місцями. – Авт.), але це незначне збільшення (на 2 злочини. – Авт.) і на стан криміногенної ситуації докорінно не впливає. У перекладі з позбавленої гумору міліційної мови це, вочевидь, означає, що закарпатці можуть спати спокійно. Особливо, якщо сидять вдома і з громадських місць до домівок вулицями не ходять.
Звітували міліціонери журналістам про значні успіхи в усіх напрямках: стійку тенденцію поліпшення розкриття злочинів минулих років, викриття незаконної зброї, наркозлочинності, провідників нелегалів, направленні до суду справ про 5 організованих злочинних угрупувань, протидію нецільовому використанню бюджетних коштів, зокрема при будівництві дамб, мостів, підпірних стінок, а також у медицині.
Три спеціально створені мобільні групи міліціонерів, запевнив Кононенко, щодня їздять областю, перевіряють, чи не працюють заборонені гральні заклади. Днями знайшли й вилучили три автомати на Іршавщині, решта грального бізнесу, кажуть, уже не діє.
Щодо наруги над пам’ятниками, то, за словами Павла Миколайовича, справу про вандалізм пам’ятного знаку на Верецькому перевалі не порушено, бо він ніде не зареєстрований і не значиться як монумент. З ужгородським пам’ятником репресованим та ж біда, проте кримінальна справа ведеться, працівників КАТП Ужгорода, які провадили демонтаж, виявили за гарячими слідами.
Йшлося на зустрічі з журналістами і про безпеку дорожнього руху. Порушень дедалі менше: водії бояться високих штрафів, на 35 % поменшало ДТП з потерпілими, на 40,5 % – із загиблими. Пан Кононенко повідомив також, що чимало штрафів за порушення, зафіксовані "Візиром", оскаржуються в прокуратурі, судах. Проте "Візир" усе ще в законі, єдине уточнення, що користуватися ним працівники ДАІ повинні, встановивши на штатив в авто, котре чітко ідентифікується, а не "ловлячи" водіїв "на живця", їздячи в приватній машині з "Візиром" у руках. Головний закарпатський міліціонер просить краян, які бачать таких "мобільних" "даїшників", повідомляти про це на телефон довіри або 102. Втім як і про інші злочини. А ще – приходити на прийоми громадян, які щочетверга проводить він або його заступники в районах області.
xXx 2009-07-16 / 12:46:00
Щось самооцінка завищена :)
Istvan 2009-07-16 / 12:08:00
Думаю, 4+ - это по 12-бальной системе...