Нині питання протидії цьому злу систематично порушується на найвищому рівні, приймаються відповідні програми, однак… Правоохоронні органи виявляють чимало посадових злочинів. Хтось позбувається роботи чи відбувається великими штрафами, окремі потрапляють у місця позбавлення волі, але країну це не "виліковує". І така ситуація неабияк бентежить світове товариство. Нещодавно, наприклад, президент Фінляндії під час зустрічі з українським Прем’єр-міністром ділилася досвідом, як протидіяти корупції й посадовим зловживанням. Але чи можна собі уявити, що в тій же благополучній у всіх сферах Фінляндії чиновники привласнюють кошти (або їхню частину), виділені на ліквідацію стихійного лиха. А в нас…
От, приміром, минулорічний липневий паводок, який завдав значних збитків жителям кількох районів Закарпаття. Тоді, зокрема, потерпіла й Тячівщина. На ліквідацію наслідків стихії уряд виділив кошти з резервного фонду. Звичайно, зроблено чимало: відбудували шляхи, звели дамби й мости, допомогу отримали потерпілі родини. Та не обійшлося й без ложки дьогтю. В одному із сіл Тячівщини посадовці сільради вирішили підзаробити на ліквідації наслідків паводка. Знали, що списати зайві кошти найкраще на ремонті доріг. Уклали договір з одним із підприємців району. Дещо із вказаного справді було зроблено. Однак, коли співробітники УБОЗ ГУМВС України в Закарпатській області здійснили відповідні перевірки, виявилося: в акті виконаних робіт приписаний такий собі невеличкий "хвостик" на суму 70 тисяч гривень. Отак державні кошти розтанули в кишенях посадовців (напевне, щось перепало й підприємцю за "співпрацю). За цим фактом порушили кримінальну справу.
Як розповів співробітник УБОЗ ГУМВС Юрій Росоха, жителі іншого населеного пункту Тячівського району також звернулися в міліцію із скаргою на дії посадовців, пов’язані з ліквідацією наслідків паводка. Тут, правда, діяли по-іншому – договір уклали з товариством на ремонт каналізаційно-насосної станції та мереж водопостачання і водовідведення. У документах фігурує досить солідна сума – близько одного мільйона вісімсот тисяч гривень. Певний об’єм робіт (на суму понад півмільйона гривень) вже виконано. Але перевірка за участю працівників УБОЗ ГУМВС виявила – і тут не все гаразд. 110 тисяч гривень нібито пішли на водостічні труби, жолоби і таке інше, а насправді приміщення так і не ремонтувалися. Доведеться чиновникам відповідати за скоєне. Не оминула чиновницька завзятість щодо розкрадання коштів і сусідню Рахівщину, де з невідомих причин сімом постраждалим від наслідків паводка (всього таких у районі 26) виділили 300 тисяч гривень. Хоча у вересні-листопаді минулого року така допомога їм уже надавалася. Усі обставини оборудки з державними коштами наразі з’ясовують.