Інструменти подорожували на полиці мікроавтобуса серед особистих іноземця. Сам він, до речі, за фахом майстер з ремонту музичних інструментів і прямував з України в Угорщину у приватних справах.
За фактом порушення митних правил було запроваджено протокол, а інструменти митники вилучили і передали для проведення мистецтвознавчої експертизи. Спеціалісти Національного музею історії України, які її здійснювали, встановили, що дві з чотирьох затриманих скрипок належать до серійного фабричного виготовлення радянського періоду і не відносяться до категорії старовинних музичних інструментів.
А от два інших інструменти за оцінками фахівців мають історичну і культурну цінність, а відтак можуть бути вивезені з України тільки за наявності відповідних дозвільних документів.
Одна з цих скрипок виготовлена у Північній Моравії на початку минулого століття і відноситься до категорії „майстрових” стародавніх музичних інструментів. Друга - оркестрового звучання, створена невідомим французьким майстром у другій половині 19-го століття.
Вартість обох інструментів за оцінкою столичних експертів складає 6 тисяч гривень.
На підставі висновків експертизи та після розгляду матеріалів справи про порушення митних правил 6 листопада Чопською митницею порушено кримінальну справу за фактом замаху на незаконне переміщення через митний кордон України історичних та культурних цінностей. Після проведення слідства долю старовинних інструментів вирішуватиме суд.
Прес-служба Чопської митниці
10 листопада 2006р.
Теги: