При в'їзді з боку України на територію Угорщини легковим автомобілем жоден із 4 його пасажирів (громадяни України, Литви і Румунії) не заявляв угорським митникам про ввезення у країну будь-якого товару. Однак під час огляду в салоні автомобіля було виявлено 442 стеблини нарцисів і 40 стеблин пролісків.
Обидва види рослин в Угорщині охороняються законом, тому квіти конфіскували. В країні умовна вартість стеблини нарцису - 2 тис., а проліску - 10 тис. форинтів (відповідно 65 грн і 325 грн), а якщо рослину вирвано з корінням, що кваліфікується як факт її загибелі, тоді слід заплатити утричі більше. Якщо ж вартість зірваних чи знищених рослин є дочсить значною, то на порушника може чекати тюремне ув'язнення терміном до трьох років. Згідно з угорським законом, той, хто нищить, зриває проліски, нарциси або ж торгує ними, чинить злочин, незалежно від того, чи зірвана квітка походить з Угорщини, чи з-за її меж.
З вересня 2005 року у країнах Європейського Союзу, зокрема в Угорщині, пролісок і нарцис віднесено до категорії квітів, яким загрожує винищення. Тому їх взято під охорону закону. У весінні дні в Угорщині природо- і правоохоронні органи беруть ці рослини під особливий контроль.
В Україні рідкісні первоцвіти, зокрема проліски, нарциси та дикі тюльпани, занесено до Червоної книги, вони також охороняються кількома законами.