Заступник директора Іван Голубка поінформував присутніх про роботу зі зверненнями громадян у світлі вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року “109/2008 “Про першочергові заходи щодо забезпечення конституційного права на звернення до органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування”.
Юрій Фущич наголосив, що в умовах сьогоднішньої непростої економічної ситуації особливої актуальності набуває питання зайнятості населення. Відповідно до Закону України "Про зайнятість населення", Указу Президента України "Про вдосконалення державного регулювання у сфері зайнятості населення та ринку праці в Україні", "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", інших нормативних документів обласна служба зайнятості вживає дієвих заходів з розвитку трудового потенціалу, підвищення ефективності системи соціального захисту населення від безробіття та створення нових робочих місць.
Унаслідок вжитих дієвих заходів, рівень безробіття, за офіційними даними, розрахованими за методологією МОП, серед економічно активного населення знизився до 5,5 відсотка проти 6,0 в Україні. І найперше це завдяки роботі, що велася в краї із залученням інвестицій. Така ситуація вважається стабільною і чисельність незайнятого населення до жовтня 2008 року скорочувалася.
Однак, світова фінансово-економічна криза внесла зміни у статистику стану ринку праці області. Якщо за 9 місяців нинішнього року ситуація на ринку праці краю у цілому залишалася стабільною, то вже починаючи з жовтня активізувались звернення незайнятих громадян до центрів зайнятості, що було пов’язано, насамперед, з поверненням їх із сезонних робіт, зокрема, внаслідок завершення сільськогосподарських робіт, звільнення з держлісгоспів, інших підприємств.
А ось уже у листопаді цього року до служби зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулось 5,3 тисяч незайнятих громадян (у 1,2 рази більше, ніж у листопаді 2007 року), у грудні – 5,2 тис. (в 1,8 рази більше реєстрації грудня 2007 року). Чисельність незайнятих громадян, які шукають роботу за сприянням служби зайнятості, щодня упродовж листопада збільшувалася в середньому на 100 осіб, у грудні – на 145 осіб, що зумовлено наслідками світової фінансової кризи. Найвищий приріст спостерігався у Виноградівському та Іршавському районах.
Усього, протягом року до центрів зайнятості звернулося 49 тисяч громадян, з них майже третина у жовтні-грудні.
Станом на 31 грудня минулого року на обліку у службі зайнятості перебувало 23,4 тисячі незайнятих громадян, які шукають роботу. Для них пропонувалося лише 1,1 тис. вільних робочих місць, що на 580 менше, ніж на початок грудня. Співвідношення чисельності незайнятих громадян та вакансій склало рекордну цифру – 21 особа, тоді як рік назад це співвідношення було 9 осіб. А у Великоберезнянському районі чисельність незайнятих в 127 раз перевищувала кількість вільних робочих місць, в Іршавському – в 114 разів.
Незважаючи на ускладнення ситуації на ринку праці, центри зайнятості області забезпечили виконання основних завдань програми зайнятості населення за 2008 рік. Зокрема, з працевлаштування – на 100,4 відсотка, із залучення до громадських робіт – на 105,2 відсотка, щодо здійснення професійного навчання безробітних – на 100,7 відсотка.
Темпи роботи обласної служби зайнятості не знижуються. У кризовій ситуації одним із основних завдань для нас є максимальне охоплення послугами роботодавців, які володіють вакансіями та оперативне заповнення їх кваліфікованими кадрами.
На сучасному етапі актуальним залишається питання забезпечення тимчасової зайнятості безробітних. Слід спрямувати зусилля на роботу із роботодавцями, із місцевими радами та органами самоврядування щодо залучення громадян до оплачуваних громадських робіт за рахунок їх коштів. Ці роботи мають проводитися на більш якіснішому рівні.
Особлива увага – професійній орієнтації молоді на здобуття робітничих професій, підтримці підприємництва, особливо у сільській місцевості. Обласна служба зайнятості і надалі забезпечуватиме працевлаштування соціально вразливих верств населення з наданням дотацій роботодавцям за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття, зокрема молоді на перше робоче місце.
У найближчій перспективі – проведення консультації для працівників та роботодавців на підприємствах, де передбачається значне вивільнення. Отже, обласна служба зайнятості в умовах кризи проводить активну політику на ринку праці та працює в режимі оперативного реагування.
Заступник директора – начальник відділу доходів та фінансового забезпечення обласного центру зайнятості Магдалина Жилюк поінформувала учасників засідання колегії про фінасування видатків, пов’язаних з діяльністю робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у першому кварталі 2009 року.
Відділ організаційної роботи та взаємодії
з соціальними партнерами та громадськістю
обласного центру зайнятості