Уперше годинникову стрiлку перевели у Великобританiї в 1908 роцi. В Росії перехiд на “лiтнiй” час перший раз вiдбувся у 1917 роцi, а з 1981 року “лiтнiй” i “зимовий” часи знову почали регулярно дiяти. Україна приєдналася до світового співтовариства, яке продовжує жити за “літнім” і “зимовим” часом, у 1996 році.
Така “годинникова” синхронізація необхідна для уникнення плутанини на транспорті, в банківських і енергетичних системах, лініях міжнародного зв’язку тощо.
І все ж у світі не затихають суперечки між прибічниками і противниками цієї системи. Ті, хто “за”, стверджують, що це суттєво економить енергоресурси, а ті, хто “проти”, вважають, що ця економія не може компенсувати втрати, які терпить людський організм.
Щоб всі системи і функції організму пристосувалися до нового часу, потрібно майже тиждень, стверджує старший науковий співробітник Інституту медицини праці АМН України, кандидат медичних наук Вікторія Литовченко. Тому не нервуйте зайвий раз, не намагайтеся “переламати” власні біоритми. Їжте, коли зголоднієте, лягайте спати, якщо втомилися. Не тривожтеся, що це не відповідає новому графіку. Через певний час організм перебудується, і все піде своїм шляхом.
27 жовтня 2006р.
Теги: