У стінах монастиря прочитав лекції керівник Угорської Францисканської бібліотеки та архіву Золтан Фаї, до дня пам'яті з нагоди 50-ї річниці Угорської революції давав виставу Берегівський Угорський Національний театр.
3 вітальною промовою виступив і депутат обласної ради, учасник революції 1956 року Йосип Мілован.
А в неділю тут відкрилася виставка картин Товариства угорських митців Закарпаття ім. Імре Ревеса. Близько тридцяти полотен пробудуть у костьолі 2 тижні.
Освячення костьолу ім. Капістрана стало
значною подією в духовному житті Виноградова. Як запевняє член ордену францисканців, отець Ференц Гідас, у храмі планується проводити не тільки літургії, а й різні інші культурні заходи, від чого отримають користь не тільки римо-католики, але і всі жителі міста та регіону.
Цікаво, чому монастир францисканців носить ім'я Йоана Капістрана. Угорці впевнені, що саме у Виноградові поміж уламками замку Канків сховані мощі відомого проповідника. У цьому запевняє старовинна карта, схована в Будапештському архіві під час Другої світової війни і віднайдена кілька років тому.
Йоан Капістран жив у 15 столітті, служив церкві і проповідував християнську віру. Хоч з походження він був італійцем і розмовляв тільки італійською, говорять, що мадяри розуміли кожне його слово. Капістран став національним героєм Угорщини, коли з хрестом у руках та невеликою армією переміг багатотисячне військо турків-завойовників. За здогадами істориків, його тіло перепоховане саме на схилах Чорної гори у Виноградові.
Василь КІШ, "Старий Замок "Паланок"
26 жовтня 2006р.
Теги: