Однак, отримавши певні роз'яснення від свого керівництва, закарпатські "шерифи" пішли в народ. Робота, як то кажуть, для них була не нова, оскільки дільничний інспектор щодня перебуває у народній гущі, вивчаючи проблеми громадян на ввіреній йому ділянці роботи. Додалася лише одна деталь – спілкуючись з населенням з тих чи інших питань, місцеві міліціонери тлумачили громаді переваги охорони приватного помешкання силами ДСО. При цьому правоохоронці, як взірець, наводили невеселу міліційну статистику крізь призму квартирних крадіжок. Протягом 9 місяців 2008 року на теренах Закарпаття скоєно 770 крадіжок. Стосовно приватних помешкань – то злодії "похазяйнували" у 259-ти з них, і жодна пограбована квартира чи будинок не були облаштовані засобами охоронного призначення, як-от сигналізація.
Плідне співробітництво поміж двома службами дуже швидко принесло чималий врожай. Адже станом на сьогодні за результатами співпраці ДСО та ДІМ прийнято під охорону пультами централізованого спостереження Держслужби охорони 56 квартир та будинків закарпатців.
Звісно, що достойний доробок дільничних інспекторів заслуговує на винагороду. Відтак начальником Управління Державної служби охорони при УМВС України нашої області полковником міліції Олександром Конюшком підписано наказ (згідно наказу ДДСО при МВС України № 64 від 03.04.2007 року), яким заохочено дільничних інспекторів з Мукачевого та Ужгорода. Між тим, за знаходження одного об'єкту з особистим майном громадян одноразова грошова винагорода становить 100 гривень. Зазначений гонорар може отримати будь-яка фізична особа, сприяючи співробітникам ДСО у знаходженні приватних помешкань під охорону. Гадаю, такі гроші виявилися приємною премією "шерифам" і стали непоганим доповненням до заробітної плати.