Так, зокрема, вчинив 33-річний житель Воловеччини, якого нещодавно затримали співробітники управлінь СБУ та МВС краю під час проведення спеціальної операції. Згаданий громадянин вже раніше був судимий, тож, зрозуміло, перебував під невидимим контролем з боку правоохоронних органів. А днями стражі порядку отримали оперативну інформацію про те, що волівчанин має намір продати засоби ураження. Було вирішено брати торговця вибухонебезпечного товару на гарячому, під час оперативної закупки.
Покупець прийшов на обумовлене місце вчасно. За вдало проведену оборудку, у ході якої придбав три ручні гранати Ф-1, три мінометні міни, дві з них були з детонаторами (маркування МП-82), металевий циліндр з 20 грамами вибухової речовини, 125 набоїв калібру 5,45 мм до автомата Калашникова, він виклав 500 гривень.
Гроші і небезпечний «трофей» вилучили в присутності понятих. Засоби ураження знищено на місці. Слідство з’ясовує їх походження, а органи внутрішніх справ вирішують питання про порушення проти торговця небезпечного товару кримінальної справи за відповідною статтею КК України, котра передбачає позбавлення волі терміном до п’яти років.
Як повідомили нам представники прес-служби УСБУ області, в рамках протидії незаконному обігу зброї та боєприпасів протягом 2007-2008 р.р. було вилучено близько 260 одиниць засобів ураження (автоматична нарізна та гладкоцівкова зброя, гранати, снаряди, міни, у тому числі й часів другої світової війни, тротил, вибухові пристрої, електродетонатори тощо).
До речі, в області час від часу проходять місячники добровільної здачі зброї, під час яких громадяни мають можливість легалізувати усі наявні у них «стволи». Окрім цього, керівництво Ужгородського міськвідділу УМВС звертається з проханням до власників мисливської, вогнепальної, газової та холодної зброї, насамперед тих, хто змінив місце проживання, і в кого закінчився термін дії дозволу на зберігання та носіння зброї, з’явитися у дозвільну систему цього підрозділу для продовження дозволів у встановленому чинним законодавством порядку.
Мабуть, не завадить також знати, що у КК України про адміністративні правопорушення є низка статей (190, 191, 192, 195-2), котрі передбачають відповідальність за порушення порядку придбання, носіння, зберігання, передачі іншим особам або продажу, перевезення вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї; також порушення строків реєстрації (перереєстрації) зброї та правил взяття її на облік. Штрафи за такі правопорушення коливаються у межах від одного до трьох і від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а за повторне вчинення подібного правопорушення протягом року передбачено штраф від чотирьох до семи неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї та бойових припасів до неї. В окремій статті КК України про адмінпорушення (195-2) мова йде і про порядок придбання, зберігання, реєстрацію або облік газових пістолетів, револьверів та набоїв до них. Тут розмір штрафу залежить від того, чи правопорушник – проста людина, чи – посадова особа, і коливається він від одного до трьох та від двох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією зброї. При повторному вчинені такого правопорушення – від двох до п’яти і від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів з конфіскацією зброї.
anonim 2008-09-06 / 18:02:00
Joj ,Bozsecsku ta komu jix prodavav?
Litvin 2008-09-06 / 01:33:00
Итересно,если продовалось то что представленно на фото,то тогда без коментариев..)