Ракошинська школа — одна з кращих на Мукачівщині, де викладають угорською. А ще тут багато сміливих педагогів. Одна з них -учитель біології Клара Карлівна Рімар.
Для вчителів нові покоління - це ще й нові покоління підручників, нові психологічні підходи до шкільництва. Клара Карлівна швидко адаптувалась до тих змін, що відбулися в біологічній освіті. Особливу увагу звертає на формування екологічної культури школярів. Зміст її позакласної роботи не обмежується навчальною програмою. Щороку школярі разом зі своєю вчителькою вигадують щось цікаве - до Дня води, до Дня Землі, до Дня вшанування пам'яті Чорнобиля...
І все твориться легко, з імпровізаціями.такби мовити, власноруч. Так само цікаво проходять акції «Зелений паросток майбутнього», «Скривджена Земля». Вчителька керує добровільним товариством ЕКОС. Школярі, та навіть і їхні батьки, борються зі сміттям. Два рази в році Клара Карлівна організовує збір макулатури та пластикових відходів. За вилучені кошти проводиться озеленення школи.
Жоден підручник не замінить галасливої екскурсії на природу. До них старанно готуються і вчителька, і школярі. Учні спостерігають за природними об'єктами в натуральному середовищі, бачать результати впливу людської діяльності на нього.
Кларі Карлівні притаманна висока педагогічна культура, вміння спілкуватися з учителями, батьками. До речі, вона учасниця обласного конкурсу «Учитель року-2008».
Іван Глагола,
методист Закарпатського інституту післядипломноі педагогічної освіти, кандидат біологічних наук