Печерський суд Києва арештував десять свердловин мінеральної води на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

Найбільших виробників мінеральних вод Закарпаття звинуватили у нелегальному видобутку води. Також правоохоронці досліджують обставини незаконного заволодіння держмайном. Йдеться про майнові комплекси, пансіонати, спортивні комплекси, адміністративні будівлі, концертні зали, готелі тощо.

Печерський суд Києва арештував десять свердловин мінеральної води на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

Печерський районний суд Києва арештував десять свердловин у Закарпатській області, з яких незаконно видобували мінеральну воду на сотні мільйонів гривень. Про це повідомили в пресслужбі Державного бюро розслідувань в п’ятницю, 18 жовтня.

Як встановили слідчі, заступник голови Федерації профспілок України у змові з керівниками низки державних та приватних санаторіїв організував незаконний видобуток та продаж мінеральної води. Як повідомляла 5 січня 2024 року «Українська правда», посаду заступника обіймав Володимир Саєнко. До схеми також залучили 11 підприємств, яким незаконно надавали переваги на придбання мінеральної води, видобутої зі свердловин державних санаторіїв, її подальшого бутилювання та продажу до торгівельних мереж. Крім цього, мінеральну воду продавали підконтрольним компаніям за заниженими цінами та поза встановленими лімітами. ДБР не називає наразі точної суми збитків, завданих такою діяльністю, обмежуючись загальною фразою, що втрати держави сягають «сотень мільйонів гривень».

Зазначимо, що ДБР не називає причетних до незаконного видобутку води компаній. Однак відомство опублікувало фото, з якого можна ідентифікувати територію малого приватного підприємства «Алекс», що у селі Поляна Свалявського району. ДБР зазначає, що під час обшуків у підприємств правоохоронці вилучили бухгалтерську документацію, що підтверджує порушення норм законодавства.

Крім цього, у судовому реєстрі можна знайти ухвали Печерського райсуду, які стосуються арешту свердловин. Згідно з ухвалами Печерського райсуду Києва, арешт наклали на такі свердловини:

  • свердловина на ділянці Поляна Купіль (перебуває у користуванні ТОВ «Санаторій "Поляна"»);

  • свердловина на території родовища Голубинського (користується ТОВ «Санаторій "Квітка Полонини"»);

  • свердловина на території родовища Голубинське (перебуває у користуванні ТОВ «Маргіт»);

  • свердловина на північ від села Поляна на ділянці «Ведмежа-2» Полянського родовища (дозволом на користування володіє МПП «Алекс»);

  • свердловина на захід від села Поляна, частина підділянки санаторію Сонячне Закарпаття, ділянки «Нова Поляна» Полянського родовища (дозволом на користування володіє МПП «Алекс»);

  • свердловина на території родовища Веча (дозволом на користування володіє МПП «Алекс»);

  • свердловина у частині підділянки санаторію «Сонячне Закарпаття» ділянки «Нова Поляна» Полянського родовища (власником є ДП «Санаторій «Сонячне Закарпаття» ПрАТ «Укрпрофоздоровниця»);

  • свердловина на ділянці «Голубине-0031» (дозвіл на дослідження ділянки має ФОП Сергій Калабішка);

  • свердловина на ділянці Солочинська (спецдозволом володіє ТОВ «Аква Поляна»);

  • свердловину на ділянці Яківська Закарпатська (спецдозволом володіє ТОВ «Аква Поляна»).

Згідно з ухвалами Печерського суду, до незаконної діяльності посадовці Федерації профспілок України, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур» залучили бізнес, якому надавали переваги у видобутку води зі свердловин, відпускали мінеральну воду вищезгаданим підприємствам за заниженими цінами та понаднормово поза встановленими лімітами. Слідчі вважають, що заступник голови Федерації Володимир Саєнко безпосередньо надавав вказівки щодо незаконного видобутку мінеральних вод, до якого залучили такі компанії:

  • ТОВ «Рекреаційні технології» (зареєстроване у селі Поляна, власники – Василь Марченко та Михайло Капустей);

  • ТОВ «Сонячне Закарпаття плюс» (зареєстроване у Києві, власники – Василь Марченко та Михайло Капустей);

  • ТОВ «Маргіт» (зареєстроване у селі Солочин, власники – Олександра Івашко, Антон Шовш, Павло Шовш та Микола Петрик);

  • ТОВ «Маргіт-Аква» (зареєстроване у селі Солочин, власники ТОВ «Магріт» та ТОВ «Транстур»);

  • МПП «Алекс», ТОВ «Аква Алекс» та ТОВ «Закарпаткурортмінводи» (зареєстровані у селі Поляна, власники – Василь Попп, Андрій Петьовка та Микола Кміть);

  • ТОВ ВКФ «Алекс ком ЛТД» (зареєстроване у Києві, власник – Вячеслав Рахмінов);

  • ТОВ «Мрія Голд» (зареєстроване у селі Поляна, власники – Юрій Чутора, Володимир Гутнік);

  • ТОВ «Сузір’я» (зареєстроване у селі Солочин, власники – Тамара Островська, Павло Ганинець, Сергій Пархомець, Любов Литвиненко та Надія Сечина);

  • ТОВ «Аква Поляна» (зареєстроване у селі Поляна, власники – Володимир та Віталій Суботовські, португальська компанія Swan Lake).

Зазначимо, що за кілька днів до арешту, 29 серпня, Антимонопольний комітет України надав дозвіл компанії ТОВ «Води Поляни» львівського підприємця Олександра Свіщова придбати МПП «Алекс», яка фігурує у справі про незаконний видобуток води. МПП «Алекс» продає мінеральні води під торговими марками «Поляна Квасова», «Поляна Купель», «Лужанська», «Шаянська» та «Вершина».

ДБР вважає, що працівники приватних компаній легалізували гроші й частину суми передавали групі людей з Федерації профспілок, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця», ПрАТ «Укрпрофтур». Крім цього, ДБР підозрює підприємства в ухилені від рентної плати за користування надрами у великих розмірах. Зокрема, з 1 січня 2021 по 31 грудня 2023 року ДП «Санаторій "Сонячне Закарпаття"» ймовірно не сплатило ренти на 4,8 млн грн, ТОВ «Санаторій «Поляна» – на 2,2 млн, грн, ТОВ «Санаторій "Квітка Полонини"» – на 500 тис. грн.

Крім цього, у звітах податкової, які згадують в ухвалах, йдеться, що під керівництвом ДП «Санаторій "Сонячне Закарпаття"» мінеральну воду видобуває ТОВ «Рекреаційні технології», під керівництвом ТОВ «Санаторій «Квітка Полонини» – ТОВ «Рекреаційні технології», ТОВ «Маргіт» та МПП «Алекс». На території ТОВ «Санаторій «Поляна» мінеральну воду видобувають ТОВ «Рекреаційні технології», ТОВ «Аква Поляна» та МПП «Алекс».

Слідчі ДБР розслідують обставини незаконного відчуження майна, яке перебувало в управлінні Федерації професійних спілок України (керівник Григорій Осовий) та ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» (керівник Микола Субота), ПрАТ «Укрпрофтур» (керівник Сергій Стрілець).

Також правоохоронці досліджують обставини незаконного заволодіння держмайном. Йдеться про майнові комплекси, пансіонати, спортивні комплекси, адміністративні будівлі, концертні зали, готелі тощо. Збитки становлять 138 млн 308 тис. грн. Посадовці вигадали схему, за якою спочатку описували занедбаний стан підприємств та їхню збитковість, а потім занижували ціну на нерухомість, щоб заздалегідь визначений покупець заплатив мінімальну суму. Федерація професійних спілок надавала згоду на відчуження майна.

У матеріалах справи йдеться, що заступнику голови Федерації професійних спілок Володимиру Саєнку у грудні 2022 року оголосили підозру у змові з посадовцями профспілки, ПрАТ «Укрпрофоздоровниця» та ПрАТ «Укрпрофтур» та компаніями, які вони заснували. Йдеться про ДП «Санаторій "Сонячне Закарпаття"», ТОВ «Санаторій «Квітка Полонини», ТОВ «Санаторій «Поляна» тощо. Суд відсторонив Саєнка від посади та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Підозрюваний хотів змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт й пропонував колегії суддів 150 тис. доларів хабаря.

Загалом справу розслідують за низкою статей Кримінального кодексу України, зокрема:

  • привласнення або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191)

  • зловживання владою (ч. 2 ст. 364)

  • службова недбалість (ч. 2 ст. 367)

  • службового підроблення (ч. 2 ст. 366)

  • пропозиції або надання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 369)

  • створення злочинної організації (ч.ч. 1, 2 ст. 255)

  • незаконного видобутку корисних копалин (ч. 3 ст. 240)

Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Марія Масюк, Ірина Оліщук, ZAXID.NET

18 жовтня 2024р.

Теги: мінвода, свердловина, арешт, санаторій, Саєнко, Алекс, М

Коментарі

Іван 2024-10-22 / 09:29:41
Це є результат ворожнечі між П.Ганинцем т В.Суботовським. Все їм мало. Писали в різні установи скарги один на одного, от і результат. Гагарін долітався, Ганинець з Суботовським дописались.

Роман 2024-10-21 / 10:41:59
Але нашім Судам і Чинушам як завжди плювати на людей які зараз приїхали на оздоровлення .Чому не можна розібратись з фактом корупції без відключення від свердловин бюветів для хворих ..Ні треба закрити все для тих хто платить і не платить,одна пихата бидлота у владі і не професійність ,а за людяність взагалі нема про що казати ,тьфуууу...

До Янн 2024-10-20 / 11:29:22
1.Не для того будуть нові власники викупити щоб податки платити. Наплатяться доти доста
2. Якщо й будуть платити податки то точно не в місцевий бюджет,а за місцем реєстрації нових власників.

Янн 2024-10-20 / 11:23:31
місцеві рагулі суботовський, пітьовка і Павло Павлович переоцінили свої можливості.
Між собою почали воювати, всім мало.
А зараз анулюють ліцензії і львівські все викуплять. Непоганий варіант, хоть податки будуть платити, а не як ці селюки

ужгородець 2024-10-20 / 08:45:24
Простими словами це означає реприватизація.Всі хто має бізнес треба напрягтись. Раптом він комусь сподобатися і вивлять что купили щось в держави здешевлення.

Варош 2024-10-19 / 23:37:27
А що з іншими відоми марками мінеральної води: МОРШИНСЬКА, БУРКУТ, НАФТУСЯ, КУЯЛЬНИК, МИРГОРОДСЬКА жодного порушення, все в рамках закону. За деякий час побачимо зміну власника, а антимонопольники не побачать монополію одного власника,

Семен 2024-10-19 / 13:16:58
Наступний Шаян.

Іван 2024-10-19 / 13:13:13
Заберуть київські з донецьким всю воду і всі гроші з області підуть.

Іван 2024-10-19 / 13:08:13
Звичайний перерозподіл власності.

Зелений 2024-10-19 / 12:00:15
Київські еліти рейдерять природні ресурси країни. Минулого тижня продали за копійки найбільшого виробника титанових руд. Судове переслідування виробників мінвод є приводом віджати ці свердловини для своїх людей.

Поліцейський 2024-10-19 / 08:32:39
Інваліди прокуратури Закарпатської області.
Косей Іван Юрійович уже зранку із залитою сливою, до обіда уже завгосп Довганич Василь Михайлович водить його під руки по коридорах, бо той обсиканий падає без підтримки, Черничко Валерій Валерійович називає та бере такі цифри що начальниця МСЕК Крупа курить всторонці, Форгачі Іван Іванович воду мінеральну лиє, поїть ними генеральну прокуратуру і каже що в нього всі в кармані куплені, а апогеєм для цих ділків є дах прокурора області Ковальчука Ататолія, який часто хворіє, але системно приймає дома цих представників псевдо прокуратури із мішками доларів отриманих від вимагання підлеглими . І ще ці всі комедійні мегабогаті персонажі є ІНВАЛІДНИМИ різних груп! Костін, ей… схаменись!

НОВИНИ: Кримінал

18:35
/ 5
Підполковника ДСНС Голиша, затриманого в Ужгороді на хабарі 48 тис. грн, "покарали" 68 тисячами штрафу і повернули 242 тис. грн застави
21:48
/ 1
На Тячівщині мобілізованого не покарали за ухилення від призову через грибок на ногах
16:54
/ 6
У Чехії затримали лідера банди рекетирів, яка займалася на Закарпатті "вибиванням" неіснуючих "боргів"
12:42
/ 1
В Ужгороді затримали чоловіка, який в неділю "мінував" драмтеатр, а в понеділок "замінували" 3 школи
22:56
/ 21
Співробітника БЕБ, що на "лівому" авто скоїв "смертельну" ДТП на Хустщині, випускають з в'язниці за 242 тис. грн – блогер
21:35
/ 13
Винуватцем "смертельної" ДТП біля Греблі на Хустщині є працівник БЕБ на "лівому" авто – блогер
18:29
/ 2
Іноземця-гастролера, який обкрадав підприємців, затримали на Тячівщині
11:19
/ 3
У зіткненні Audi Q7 та Opel Insignia біля Греблі на Хустщині загинула жінка, ще четверо – травмовані
20:56
23-річна жінка і 42-річний чоловік з Тячівщини на Рахівщині переправляли "ухилянтів" через Тису в Румунію до організатора каналу
17:45
/ 5
На Закарпатті молодик з Києва, щоб потрапити до Словаччини, придумав "легенду" з "могилами родичів" і милицею
13:56
До понад 7 років тюрми з конфіскацією засудили 22-річного жителя Ясіні на Рахівщині за переправлення "ухилянтів" до Румунії
11:17
/ 11
Авто поліції в Ясіні підпалили двоє 22-річних молодиків, завербованих рф
23:01
/ 2
В Ужгороді вночі п'яна жінка за кермом VW створила аварійну ситуацію зі службовим авто патрульної поліції
20:59
/ 3
У Ясіні на Рахівщині біля відділку поліції спалили два поліцейські авто
17:51
/ 6
На Закарпатті затримали правоохоронця, що займався переправленням "ухилянтів"
15:50
/ 1
18-річного мешканця Білок затримали на Берегівщині при спробі переправити за кордон "клієнта"-"ухилянта"
14:59
На в'їзді до Закарпаття у багажнику "Тойоти" харків'янина виявили 20-річного виноградівця, що перебував у розшуку
14:07
У Нижньому Селищі на Хустщині п'яний водій авто Ford Escort важко травмував на узбіччі 15-річного пішохода зі скутером
00:40
/ 1
Винуватцеві ДТП на Тячівщині, в якій в листопаді 2021 року загинула 16-річна пасажирка мотоцикла, присудили 3,5 роки тюрми
23:17
/ 6
Заступника начальника поліції Берегівщини Мікшу, який переправляв через кордон грошовитих "ухилянтів" і корупціонерів, Печерський суд повернув на роботу
13:55
За 10 місяців цього року закарпатські аудитори виявили фінансові порушення на 58,3 млн грн втрат, понад 31,7 млн грн вже відшкодовано
13:57
/ 1
За вимагання $12000 неіснуючого боргу на Мукачівщині затримали двох зловмисників
17:58
/ 15
ФОТОФАКТ. В Ужгороді на пл. Петефі попри "кримінал" триває скандальне будівництво, правоохоронці бездіють
00:28
/ 6
На Закарпатті затримали прикордонника, який намагався незаконно вивезти в Румунію дезертира-контрабандиста
23:18
Священник УПЦ МП з Міжгірської громади, якого затримали на спробі переправлення "ухилянтів" за кордон, утік до Чехії
» Всі новини