За сприяння Департаменту міжнародної взаємодії Держмитслужби України посадовці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці зірвали оборудку з незаконного експорту майже 600 тонн соняшникової олії через фіктивні документи.
А потрапив на «митний гачок» 26-річний підприємець з Одеси, який вивозив за кордон товар «олія соняшникова нерафінована з насіння врожаю 2021 року для промислової переробки і подальшого використання в харчовій промисловості, наливом», загальною вагою 597 тонн, вартістю понад 26 млн грн. Сільгосппродукція переміщувалася через митний пост «Батєво» у 10-ти залізничних вагонах-цистернах.
Експортні операції здійснювалися на підставі зовнішньоекономічних контрактів, укладених одеським керівником підприємства з угорською компанією, яка фігурувала в товаросупровідних документах покупцем даної продукції.
Втім, митники вирішили ретельно перевірити всі факти щодо дотримання законності під час вивезення вітчизняним експортером сільгосппродукції та звернулися з офіційним запитом до іноземних колег підтвердити або спростувати можливе порушення митних правил.
На підставі опрацювання документів, які надійшли до департаменту міжнародної взаємодії Держмитслужби України від Генерального митного директорату Чеської Республіки, встановлено, що фактичне місцезнаходження вказаної угорської компанії є чеський муніципалітет. Також опитано так званого керманича угорської фірми та з'ясовано, що він не має відношення до вказаної в товаросупровідних документах угорської компанії, яка нібито купує українську сільгосппродукцію.
Відповідно встановлено, що подані до митного оформлення зовнішньоекономічні контракти є підробленими, оскільки іноземець не підписував і не вів жодної фінансово-господарської діяльності угорської компанії.
Що ж стосується керманича одеської фірми, то він на неодноразові виклики митниці не з’являвся.
Відтак, за подання Закарпатській митниці підроблених документів, що містять неправдиві дані щодо покупця соняшникової олії, відносно одеського директора складено два протоколи про порушення митних правил за ч.1. статті 483 Митного кодексу.
Справу скерують до суду. Санкція даної статті передбачає штраф від 50 до 100% вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією.
Правдивий 2024-10-09 / 23:06:16
А тепер українці можете собі уявити скільки таким шляхом було вивезено товарів з України та несплачено податків.