Наразі ж на одну скульптурну композицію стало більше. До слова, створено її у рамках проєкту “Лєско та Хуст: Історія – це наша сила”.
Матеріал: нержавіюча сталь, сталь
Розміри: 180 см. (з постаментом).
Образ кота в обладунку другої половини XIV ст. повертає нас до імені першого відомого коменданта фортеці Домініка Мачки (Dominiko dicto Macska). Останній згадується у хартії короля Людовіка І Великого від 21 червня 1353 року. Крім Хустської фортеці Домінік був віце-ішпаном комітату Мараморош та комендантом замку Няляб (смт. Королево). У місцевій говірці: Мачка – це кішка. Звідси і з’явився образ грізного капітана з обрисами кота.
Цікава деталь – забрало шолома «Гундсгугель». З німецької перекладається, як «собачий капюшон». Одними з найпоширеніших зловісних образів у фольклорі були «песиголовці», дехто вбачає в них татар. Хустський замок захищав не лише «соляний шлях», а й навколишні землі, у тому числі й від татарських набігів (зокрема гарнізон фортеці у 1717 році розбив 12-ти тисячну орду).
Шолом, меч та морда кота виковані з нержавіючої сталі, це дає змогу не фарбувати, а залишити в «голому» металі. Що підкреслює брутальність та красу металу.
Все інше зроблено із звичайної сталі, та пофарбовано, щоб запобігти корозії та акцентувати увагу на основних елементах.