Головна ідея спільного проєкту українських і польських науковців, дослідників, громадських активістів була втілена через низку заходів, спрямованих на промоцію Закарпатського парку темного неба, який було створено ще у 2017 році в межах Ужанського НПП та сусідніх до парку громад, та Парку зоряного неба Бещади у Польщі. Такі парки у світі утворюються там, де природа ще не зазнала значного впливу людини внаслідок щільної забудови і випромінювання штучних джерел світла. У цих заповідних зонах як вчені, так і туристи мають змогу спостерігати за астрономічними об’єктами та популяризувати астрономію, а рослинний і тваринний світ – розвиватись у звичному для них природному середовищі.
«Для наочного відтворення проблеми впливу світлового забруднення на людей і природу необхідно було провести вимірювання якості нічного неба за допомогою професійного обладнання, фото- та відеозйомку, розробити брошури з картами зоряного неба, провести спільні екодослідження, у кількох локаціях на теренах парку встановити інформаційні таблиці» - зазначила координатор проєкту з українського боку, голова правління Інституту розвитку Карпатського регіону Н. Каблак.
« Наш короткометражний промоційний відеофільм розповідає про природну спадщину та астротуризм в Закарпатському парку темного неба, про проблему світлового забруднення та його шкідливий вплив на здоров’я людини, тварин та навколишнє середовище». Фільм доступний для перегляду 3 мовами – українською (https://www.youtube.com/watch?v=sKmedVg5IWM), польською та англійською.
Задля збереження та популяризації природної та культурної спадщини зоряного неба на транскордонній території України і Польщі - Бещадського парку зоряного неба та Закарпатського парку темного неба та їх околиць, розроблено спільну Стратегію розвитку природного та астротуризму, яка стала основою для створення нового освітнього туристичного маршруту «Карпатська зоряна стежка» в Закарпатському парку темного неба.
Також для любителів екологічного туризму та всіх, хто цікавиться астрономією, розроблено тримовний ілюстрований електронний путівник «Якість зоряного неба на транскордонній території Польщі й України та можливості розвитку природного та астротуризму». Посібник містить інформацію про найкращі місця для астротуризму та природного туризму в Закарпатському парку темного неба та Парку зоряного неба Бещади.
Цілком новим і неймовірно цікавим туристичним продуктом для відвідувачів краю стало проведення в рамках цього проєкту восени 2021 року пілотного астро-шоу, яке відвідало понад 100 учасників з України і Польщі. Партнером із Польщі – Асоціацією «Горизонти» проведено тренінг у м.Ступошани для українських астро-лекторів польськими експертами проекту з питань природи, світлового забруднення та астро-туризму з метою представлення найкращих практик астроосвіти, що використовуються у Парку зоряного неба Бещади.
Важливим елементом проєкту є те, що Закарпатський парк темного неба та Парк зоряного неба Бещади будуть зареєстровані в Міжнародній Асоціації парків темного неба (США) https://www.darksky.org/our-work/conservation/idsp/, тобто у базі даних таких парків, що у подальшому дасть можливість просувати наш регіон серед міжнародної спільноти астро-туристів, екологів та науковців.