А підстави для оптимізму Ігореві Мар’яновичу, екс-народному депутатові, авторові чотирьох законів України та віце-президенту Федерації легкої атлетики України дають показники роботи закарпатських борців з організованою злочинністю. Пан полковник зізнався, що гордиться очолюваним ним колективом, який вважає однією із найкращих обласних структур ГУБОЗ МВС. Особливо гордиться він спецпідрозділом швидкого реагування “Сокіл” – грозою рекетирів та інших бандитів. А порівнювати Ігор Пилипчук має з чим, позаяк керував УБОЗом і у Львові, і в Тернополі. Тому, на тверде переконання міліцейського полковника, структуру УБОЗу ніяк не можна розганяти, як то пропонують окремі гарячі голови. Навпаки, управління потребує оновлення, як от нинішнє створення в його структурі Антикорупційного бюро.
Створили ж УБОЗ 6 травня далекого вже 1991 року, коли в Україні, як і в інших пострадянських державах, правили бал бандити. Хоча про саме поняття бандитизму, сумнозвісну статтю 69 Кримінального кодексу, як пригадує полковник Пилипчук, у ті часи навіть говорити було заборонено. У Союзі не було сексу, а в молодій Україні не було бандитів... Як досі немає у Кримінальному кодексі поняття корупції!
Саме боротьба з організованою злочинністю та корупцією – дві основні складові діяльності УБОЗу. У цьому ця міліцейська структура перетинається і з діяльністю відділу “К” Служби безпеки України, і з роботою прокуратури, податкової міліції, міліцейської служби по боротьбі з економічними злочинами. Тому полковник Пилипчук – за створення єдиної потужної структури на базі МВС, яка боротиметься зі злочинністю і якій будуть підпорядковані й державні кордони, як це пропонує генерал Геннадій Москаль. Аби одна правоохоронна структура викривала бандитів, корупціонерів, контрабандистів і доводила ці справи до суду. Бо наразі тих же корупціонерів закон “б’є” лише штрафами у двісті з лишком гривень. Парадокс, але за весь минулий рік лише одного корупціонера в Україні звільнили з роботи...
Закарпатським “убозівцям” є чим похвалитися перед громадськістю та пресою. Скажімо, на хабарництві викрито начальника відділу Виноградівської митниці, який одержав близько 10 тисяч доларів за безперешкодне оформлення вантажів для вивозу за кордон. Однак три порушені проти липкорукого митника кримінальні справи, за словами пана Пилипчука, чомусь закрили... Фігурант справи продовжує “трудитися”, а на свідків чиниться шалений тиск. Довелося Генпрокуратурі брати на контроль хід розслідування цієї резонансної справи.
На хабарі попався й працівник лісового господарства краю, котрий сприяв у закритті справи щодо лісогубів, які завдали державі збитків на 300 тисяч гривень.
З інших здобутків закарпатського УБОЗу – порушення кримінальної справи по нелегальних мігрантах, в якій фігурує загалом 184 особи, а 8 зловмисників притягаються до криміналу. Ця справа вже на розгляді в суді.
Але головне в роботі борців з організованою злочинністю – не цифри, переконаний Ігор Пилипчук. Не те, 70 відсотків злочинів розкрито чи 90. А те, щоб люди спокійно гуляли вулицями, аби не було бандитського “беспредєлу”, який ми усі добре пам’ятаємо з минулих років. На це і націлює своїх підлеглих полковник Пилипчук. Міліціонер, якого не зупинила навіть бандитська куля у львівському під’їзді...