За словами Володимира Фабриція, нині у лісовій галузі області проводяться незаконні оборудки та процвітає корупція. Ще за часів свого керівництва ( 2003-2005 роки) у Брустурянському держлісгоспі, розповів Володимир Фабрицій журналістам, він виявив 18 тис. самовільних рубок, про що було передано матеріали в управління лісового господарства. Проте, стверджує він, лісничі покарання не отримали, а « в немилість» до обласного управління лісового господарства потрапив сам директор ДП "Брустурянське ЛМГ». Тим часом, переконаний Володимир Фабрицій, закарпатський ліс постійно незаконно вивозять. Він з колегами не раз звертався за допомогою у правоохоронні органи, дійшли навіть до прем’єра, звідки листи були направлені у Державний комітет лісового господарства, але замість покарання «винних лісників поновили на роботі через суд»-- зазначив Володимир Фабрицій.
Невтішну картину діяльності вже лісопереробних підприємств змалював Іван Фабрицій, директор ТОВ «Ельдорадо». Він зазначив, що «тендери по виділенню деревини в області відкладаються через те, що лісовий фонд давно проданий», а на «неугодних підприємців» після звільнення В.Фабриція чиниться тиск. «Півтора роки тому наші три підприємства мали 300 робітників, ми сплачували півтора млн..грн. податків.-- каже Іван Фабрицій, -- тепер на одному з них залишилось близько 30 працівників, оскільки немає сировини.
Незадоволений забезпеченням деревинною сировиною і керівник МПП "Бирть" Валерій Павлюк: «На сьогодні підприємство, яке з 1998 року займалося будівництвом доріг, залишилося без роботи. Оскільки у лютому цього року нам виділили тільки 3 тис. куб лісу. А якщо фірма має 100 працівників, їй цього недостатньо. Ще 2 тис. куб. вдалося отримати, але «у важкодоступних місцях». «Щоб зрубати хащу - треба платити гроші»,-- каже Валерій Павлюк і називає цифру 2 тис.у.о. за 2 тис.куб. лісу, -- стільки йому пропонували неофіційно заплатити.
Згадали учасники зустрічі і про село Лопухово, на території якого і розміщується ДП "Брустурянське ЛМГ". Незважаючи на своє природне багатство – ліс, який ще не вирубали остаточно, селяни не процвітають. Немає коштів навіть на місцеву школу -- цього року її закривають через аварійний стан,-- повідомили журналістам тячівці.
23 серпня 2006р.
Теги: