Це ділянка на околиці промислової зони міста, на виїзді з населеного пункту.
Даний дозвіл є початком виключно наукової та дослідницької роботи з екології, доцільності забудови та зміни цільового призначення ділянки, які триватимуть близько півроку.
Протягом цього етапу будуть проведені численні громадські слухання з жителями Мукачівської ОТГ, представниками Міністерства екології, обласного департаменту екології та іншими фахівцями.
Під час громадських слухань жителі ОТГ зможуть обговорити та ухвалити чи відхилити рішення про доцільність будівництва сміттєпереробного заводу на території міста, повідомляють у Мукачівській міській раді.
Як повідомляло Закарпаття онлайн, у Мукачеві протестують проти будівництва сміттєспалювального заводу поблизу житлових кварталів.
Volodymyr Krasnoholovets 2020-08-05 / 23:36:45
За відсутності концепції - що робити з відходами і як - пропонують громадські обговорення чи треба чи ні... Чи не краще просто вирішити цю проблему - почати переробляти відходи в енергію в місцях їхнього утворення? Тоді автоматично відпадають питання про полігон, про сміттєпереробний завод і т.д. Головне, аби люди самі почали сортувати: 1) папір - окремо; 2) скло - окремо; 3) метали - окремо; 4) будівельне мінеральне сміття - окремо; 5) батарейки - окремо; 6) ртутні лампи - окремо; 7) електронні прилади (телевізор, холодильник, кавоварка, компутер і т.д.) - окремо; 8) те, що може горіти, палахкотіти, тліти - окремо.
Газифікатори будуть переробляти в енергію лише 8-й тип відходів.
По 2-му пункту - скло треба буде перетоплювати в місцевому скло заводі (можна прозоре відокремити від кольорового).
По 3-му пункту - метали треба сортувати на окремій ділянці в місці чи поза містом.
По 4-му пункту - будівельне сміття вивозять, дроблять і нову використовують як підсипку.
По 5-му пункту - батарейки збрипрати і відправляти до Румуні, там є переробний завод де вилучають літій.
По 6-му пункту - ртуть - є переробні лінії, закуповує Україна за 0.5-1 млн. євро в Великій Британії та Швеції.
По пункту 7 - електронні прилади треба вивозити до певного переробного цеху де потрібно їх розбирати: скло - окремо, метали - окремо, кабеля - вилучати метал, а пластик - назад до газифікатора. Плати та деталі з електронікою - крошити і тут же вилучати благородні та кольорові метали (є спеціальні методи), а потім пластик направляти до газифікатора.
Як бачите, роботи вистачить всім (і без полігона).
І, до речі, не бачу сенсу в громадських слуханнях - влада має ухвалити ось цю найдешевшу і найефективнішу програму дій і почати діяти.
Іван 2020-08-05 / 23:26:54
Не завидуу,бідолагам,мукачівцям.То аеродром у них хотят поновити(той,хто пам"ятає військовий аеродром-той помнить,що вто за счастя-затуляти вуха під почти постійним "ревом" літаків),то сміттєспалювальний завод побудувати,аби під несносне гудіння літаків,ще й душком файним-ся насолодити,то РЛС затялися побудувати(айбо там їм мало-ся не впало).Загалом,розширяйте цвинтари,неборята!
Батаник 2020-08-05 / 23:08:21
Так якого заводу...сміттєспалювального чи сміттєпереробного ? Переробка сміття конче потрібна. А просте спалювання сміття Природа уже не витримує