Наразі обладнання простоює, без холодильних камер і спеціальних боксів усі культури бактерій і поживні середовища загинули, зіпсувалися також відібрані для аналізу продукти.Поки невідомо, коли лабораторія зможе відновити роботу. Адже причина потопу не стихія, а елементарна безгосподарність.
Над бактеріологічною лабораторією Ужгородської санепідстанції вже три місяці йде будівництво: ремонтують другий поверх і добудовують мансарду. Коли взялися за дах – пішли потужні дощі, відтак лабораторію залило. Будівельники розводять руками і обіцяють окрім капітального ремонту ще й додаткову компенсацію: "Будемо тягнути їм воду, незалежний стояк, ми будемо тягнути за 150 метрів газ. Це все ми, можна сказати, даруємо їм. Така ситуація, йде будівництво і ніхто не може знати коли буде той дощ."
Утім працівників затопленої лабораторії це не заспокоює. Графік роботи розписаний аж до вересня. Щодня мали робити понад 10 важливих аналізів, від яких залежить епідеміологічна безпека городян.
Рпацівниця лабораторії: "Наша лабораторія проводила дослідження, починаючи від всіх дитячих дошкільних закладів, шкіл, харчової промисловості, "общепіту", торгівлі, лікарських всіх засобів, лікувальних установ, підприємств промисловості, все що нам дає жити - харчові продукти, повітря, вода. І сьогодні ці аналізи ми виконувати ніяк не можемо."
Нині у раніше стерильному приміщенні серед скляночок та мензурок – відра з брудною водою. Вона ллється зі стелі цілодобово.
У цих пробірках – поживні середовища для вирощування бактеріологічних культур. Сьогодні уночі їх вщерть залило водою, отож вони не придатні для роботи.
Робити аналізи без них неможливо. До всього ж, навіть мертві, ці бактерії - небезпечні. Але і знищити їх не можуть - не працюють автоклави.
"Ми не маємо права викидувати нічого. Навіть ті харчові продукти або ту воду, яку нам доставили з мережі. Вона всерівно йде на убивку спочатку, тому що любий взірець сюди доставлений являється біологічно опасним потенціально".
Потужності обласної баклабораторії замало, щоб перебрати роботу від ужгородських колег. І якщо поновити втрачені реактиви та культури бактерій можна за кілька днів, то зробити приміщення стерильним, а отже придатним для роботи, найближчим часом навряд чи вдасться.
16 серпня 2006р.
Теги: