Так, торік і у першому кварталі цього року було виявлено 111 серій сорока найменувань фальсифікованих лікарських засобів. Такі дані 14 серпня повідомили у прес-службі управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА з посиланнями на в.о. головного державного інспектора України з контролю якості лікарських засобів Владислава Онищенка.
Водночас, за словами начальника Держінспекції з контролю якості лікарських засобів в області Анатолія Носенка, Закарпаття вирізняється відносним благополуччям щодо фальсифікованих ліків. За перше півріччя цього року фальсифікованих медпрепаратів в регіоні не виявлено. Однак зафіксовано 47 найменувань неякісних лікарських засобів, а також виявлено один незареєстрований в Україні препарат. Найчастіше неякісними виявляються найбільш уживані ліки: активоване вугілля, перекис водню, антибіотики тощо.
Загалом у Закарпатті лише 5-7% суб’єктів господарської діяльності закуповують ліки безпосередньо у виробників. «Решта ж є філіями фірм, до яких постачають вже перевірені ліки», – зазначив Анатолій Носенко.
Довідка ЗІКу.
9 серпня розпочато публічне обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів".
Законопроектом передбачається встановлення кримінальної відповідальності за виготовлення, зберігання, збут або транспортування фальсифікованих лікарських засобів, а також спонукання певної особи (осіб) до вживання завідомо фальсифікованих лікарських засобів.
Наприклад, у Франції виробництво та імпорт фальсифікованих лікарських засобів карається позбавленням волі на чотири роки або штрафом у розмірі €400 000, а організація незаконної мережі збуту – позбавленням волі на п’ять років або штрафом у розмірі €500 000.
ЗІК
14 серпня 2006р.
Теги: